banner2

CHP'li Mehmet Sevigen'den bomba iddia: Meral Akşener'in İstanbul adayını açıkladı

CHP’li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in seçimlerde İstanbul adayının Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce olacağını iddia etti.

Gündem 23.09.2023, 09:21 25.09.2023, 18:36
Abone ol

14-28 Mayıs tarihleri arasında yapılan seçimlerden boynu bükük ayrılan muhalefet dağılırken yerel seçimler öncesi gözler, adaylara çevrildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün FOX TV'de İlker Karagöz'ün sunduğu Çalar Saat programına 2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi ittifakın devamına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

''BLÖF YAPMIYORUZ''

"Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a karşı aday çıkaracak mısınız, yoksa blöf mü yapıyorsunuz?" sorusuna yanıt veren Akşener, şu ifadeleri kullandı;

"Çok ayıp şeyler söyleniyor. Bu linçlenmede biz aydınlandık. Millet İttifakı'nı en fazla savunan liderlerden birisi benim. Benim hedefim 2023'te tek adam sitemini değiştirmek ve tekrar hukukun üstünlüğünü, adaleti, demokrasiyi, ekonomide eşitliği sağlamaktı. Blöf falan yapmıyoruz. Biz kuruluş ayarlarımıza dönüyoruz. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı öneren ben değilim millet.'' diyen Akşener, ''Milletin sesini ben masaya götürdüm. Milletin sesini Kılıçdaroğlu başta olmak üzere masa kabul etmedi. Önce masadakiler sonra o iki arkadaş milletin isteğini reddetti." 

İYİ Parti liderinin bu açıklamasının ardından CHP’li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, Meral Akşener'in İstanbul'da aday olarak Muharrem İnce'yi göstereceğini iddia etti.

''MUHARREM BEY'LE İSTANBUL'DA İTTİFAK YAPALIM DİYORLAR''

CHP’li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in seçimlerde "Çok şaşıracaksınız" diye sinyalini verdiği İstanbul adayının Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce olacağını iddia etti ve şunları kaydetti;

“Abartmıyorum. Şu an aklıma geldi ama inşallah olmaz. Meral Hanım böyle iki ileri davranıyorsa çok üzülürüm. Son dönem Muharrem Bey'le görüştüler. İstanbul'da ittifak yapalım diyorlar. İstanbul'da ittifak yapacaksa İYİ Parti ve Memleket partisi, 'Çok şaşıracaksınız' dediği aday bana göre Muharrem İnce'dir.

''ALLAH MEMLEKETİ BUNLARDAN KORUMUŞ''

Muhalefetin seçimlerden sonra birbirine düşmesine tepki gösteren Sevigen, "Böyle bir komisyona oy verilir mi bunlara devlet emanet edilir mi? Allah memleketi bunlardan korumuş" diye konuştu.

2 HAFTA ÖNCE BİR ARAYA GELDİLER

Hatırlanacağı gibi Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2 hafta önce İyi Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi. 1 saat süren toplantıdan sonra herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak İnce, katıldığı bir televizyon programında bu görüşmeye dair "Sayın Meral Akşener’le ortak bir yanımız var, önce onu linç ettiler sonra beni linç ettiler. Linç edenler de aynı kişiler. Sayın Akşener'e haksızlık yapanlarla bana iftira atanlar aynı kişiler. Bunları konuştuk, ‘Tekrar görüşürüz’ dedik. Olay bundan ibaret" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!