Yandex Metrica

Sitede Ara

CHP'li Belediye LGBT misyoneri gibi davranıyor

CHP'li Belediye LGBT misyoneri gibi davranıyor

CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne ait gençlik merkezinde 7-14 yaş arası çocuklara LGBT’yi çağrıştıran soruların da bulunduğu bir anket düzenlendiği ortaya çıktı. Kaymakamlık soruşturma başlattı.

Gündem

04.03.2024, 01:38

CHP’li Sarıyer Belediyesi, bünyesinde bulunan (SAGEM) gençlik merkezinde bir skandala imza attı. “Bilişimci Martılar Projesi” kapsamında 7-14 yaş arasındaki çocuklara skandal bir anket dağıtıldı.

“Eşitlikçi Martılar” adlı ankette LGBT sapkınlıklarını çağrıştıran sorulara yer verildiği görüldü.

Fenerbahçe-Lugano maçı ne zaman, saat kaçta? Fenerbahçe-Lugano maçı hangi kanalda? Fenerbahçe-Lugano maçı ne zaman, saat kaçta? Fenerbahçe-Lugano maçı hangi kanalda? Haberi Görüntüle

ANKETİ ÖĞRETMEN FARKETTİ

Çocukları zehirleme amacını taşıyan skandal anket, 12 yaşındaki bir öğrencinin eğitim gördüğü okula getirmesiyle ortaya çıktı. Çocuk anketi arkadaşlarına uygularken, öğretmeni LGBT’yi çağrıştıran soruları farkedip anketi topladı. Bunun üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sarıyer Kaymakamlığı harekete geçti. 

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlçemiz Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencisinin okula getirdiği anket öğretmenler tarafından tespit edilmiştir. Anketi nereden aldığı sorulduğunda, Sarıyer Belediyesi’ne bağlı Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğretmeni tarafından kendisine verildiği ve okulda arkadaşlarına bu anketi uygulaması istendiği ifade edilmiş olup, anket öğretmen tarafından görülür görülmez toplatılmıştır. Konu ile ilgili kaymakamlığımızca soruşturma başlatılmıştır.” 

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü de ilgili eğitim kurumu ve anketi hazırlayan kişiler hakkında inceleme başlattı.

Ancak misyonerliği üstlenmiş sapkın LGBT'lilerin sorabileceği sorular şöyleydi:

“Toplumsal cinsiyet kavramını duydunuz mu?”, “Kızlar mavi, erkekler pembe renk kıyafet giyebilir mi?”, “Oyun ve oyuncakların cinsiyeti var mıdır?” 

Direksiyon sınav süresi uzadı mı? Direksiyon sınavında park için kaç hak var? Direksiyon sınav süresi uzadı mı? Direksiyon sınavında park için kaç... Haberi Görüntüle

“ÇOCUĞUMU BİR DAHA GÖNDERMEM”

Skandal anketi okula getiren öğrencinin velisi G.A., olay ile ilgili yaptığıçocuğunu bir daha SAGEM’e göndermeyeceğini söyledi: “Okuldan rehber hocamız arayıp konu hakkında bilgi verdi. Açıkçası biz veliler olarak, ‘öğretmenler yanlış bir şey vermez’ modundayız. Sonuçta ‘öğretmen çocuğa kötü bir şey öğretmiyordur’ mantığı var bizde. Okuldan rehber hocası arayıp ‘Ankette bunlar yazıyor’ dediğinde çok şaşırdım. Çocuğumu hiçbir şekilde bir daha SAGEM’e göndermeme kararı aldım.”

İzmir'i PKK yaktı! Sabotajı örgütün şehir yapılanması üstlendi: 'Diyarbakır'daki yangının intikamını aldık' İzmir'i PKK yaktı! Sabotajı örgütün şehir yapılanması üstlendi: 'Diyarbakır'daki yangının... Haberi Görüntüle

UZMANLAR ANKETİ DEĞERLENDİRDİ

Klinik Psikolog Sedat Tanış, anketle ilgili “Bu yaş grubundaki çocuk ve gençlere sorulacak sorular değil” dedi.

Tanış “Bu sorularla çocuk ya da gençler daha radikal bir eğilim içine girebelir. Bu LGBT, femizim ya da başka fikirler olabilir. Ne amaçla yapıldığı belli olmayan bir anket. Çocukların yaşına göre ilgileri değişir. Bu tarz sorular erken sorulursa, çocuklar her şeyi sorgulamaya başlar” diye konuştu. 

Psikolog Ömer Akgül ise anketin LGBT’yi çağrıştırdığını kaydetti: 

“Kadın ve erkek fiziksel, duygusal, psikolojik, sosyolojik, tarihsel vb. birçok açıdan ayrıdır. Siz bir erkeğin kadınsı rolleri, bir kadının erkeksi rolleri sergilemesini eşitlik olarak görürseniz, maalesef cinsiyet eşitliği denilen kavramın tuzağına düşersiniz. Bu anket LGBT’yi çağrıştırıyor.”


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading