banner2

CHPli aday Fatma Yavuz'dan FETÖ firarisi Hakan Şükür'e övgü: Az kaldı Hakan Bey

CHP'den İstanbul Milletvekili aday adayı olan Fatma Yavuz’dan Hakan Şükür’e destek mesajı geldi. Fatma Yavuz “Az kaldı, ekmeğimize kan doğrayanlara inat, aşuremizi kaynatacağız, tadından yenmeyecek.” dedi.

Gündem 27.03.2023, 15:08 27.03.2023, 15:55
Abone ol
CHPli aday Fatma Yavuz'dan FETÖ firarisi Hakan Şükür'e övgü: Az kaldı Hakan Bey

İslam'a aykırı açıklamaları yüzünden Diyanet'ten afaroz edilen, İBB'den kovulan ve LGBT savunuculuğu yapan Fatma Yavuz, CHP'den İstanbul milletvekili aday adayı oldu.

CHP Milletvekili aday adayı Fatma Yavuz'un, Twitter'dan FETÖ'cü Hakan Şükür'e yazdıkları gündem oldu.

Futbolu bıraktan sonra ABD'ye kaçan FETÖ'cü Hakan Şükür, CHP Milletvekili Aday Adaylığını ilan ettiği videoyu paylaşan Fatma Yavuz'un gönderisinin altına şu yorumu yaptı;

''Çok duygulanarak izledim, yüreğinize sağlık. Aramıza hoş geldiniz diyenlere de şunu ifade edeyim; Hep aranızdaydık, hep beraberdik. Siyaset, iki farklı tarafın ele geçirilmiş medyaları ile yanlış şeyleri doğru olarak dayatınca ayrıştırıldık sadece.'' 


''HAKAN BEY AZ KALDI''

Eski milli futbolcu firari FETÖ'cüye cevap veren Fatma Yavuz, ''Çok teşekkürler Hakan Bey, az kaldı, ekmeğimize kan doğrayanlara inat, aşuremizi kaynatacağız, tadından yenmeyecek'' ifadelerini kullandı.

''BAŞÖRTÜMÜ ÇIKAR YAKARIM''

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın LGBT açıklamalarına yanıt veren Yavuz, "Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Tek bir LGBT’li kardeşime zarar gelirse başörtümü çıkarır yakarım." ifadelerini kullanmıştı.

''KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYE HAKKINIZ YOK''

Gelen tepkilere de göğüs gereceğini belirten Fatma Yavuz, şu ifadeleri kullanmıştı;

"Bunun üstüne de gider paşa paşa yatarım. Elimizden gelen herseye yapacağız lütfen bu nefret politikalarına bir son verin. LGBTli bireyler de bizim kadar bu ülkenin eşit bireyleridir. Bizim kadar hak sahibidirler. Kimseyi ötekileştirmeye hakkınız yok."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!