Yandex Metrica

Sitede Ara

CHP'de değişim savaşı rüşvet çarkına döndü! En düşük miktar 500 bin TL

CHP'de değişim savaşı rüşvet çarkına döndü! En düşük miktar 500 bin TL

Seçim hezimeti sonrasında CHP'ye yönelik değişim çağrılarında bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Başkanlığı adaylığını duyuran Özgür Çelik için rüşvet çarkını devreye soktu. Kesenin ağzını açan İmamoğlu, çok sayıda delegeye çoğu 500-700 bin TL aralığında para gönderdiği iddia edildi.

Gündem

23.02.2024, 18:11

Mayıs ayında yapılan seçimlerden hezimetle ayrılan CHP'de değişim savaşı rüşvet çarkına döndü. CHP'de 'değişim' çağrısını başlatan Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul İl Başkanlığı adaylığını duyuran Özgür Çelik için rüşvet çarkını devreye soktuğu öğrenildi.

İstanbul'da CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, İl Başkanlığına adaylığını duyurduktan sonra CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde 27 ilçe başkanı ile bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Çelik, yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

"Büyükşehir Belediye Başkanımızın adil, yeşil, yaratıcı İstanbul yürüyüşüne omuz vermek için adayım" 

İl Başkanlığı yönetimini alarak güçlü olmak isteyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ise ilçe teşkilatlarını Çelik'i desteklemesi için kesenin ağzını açtığı iddia edildi.

Sinem Ayyıldız kimdir? Güldür Güldür İbrahim'in eski karısı kim? Sinem Ayyıldız kimdir? Güldür Güldür İbrahim'in eski karısı kim? Haberi Görüntüle

EN DÜŞÜK MİKTAR 500 BİNTL

Özgür Çelik'in il başkanlığını garanti olması için İddiaya göre, Bakırköy İlçe Başkanı Gizem Başaran Aslan'a eşi üzerinden 500 bin, Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat'a 500 bin lira, Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin'e 700 bin lira gönderildi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'ın talimatıyla da bir il delegesinin hesabına 50 bin lira gönderildi. Delegeye parayı iade edip dekontu kendisine göndermesini isteyen İlgezdi iddiaya göre Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'ı arayıp dekontların elinde olduğunu söyledi.

Ehliyet sınavında motor soruları azalacak mı? Ehliyet sınavında motordan kaç soru çıkacak? Ehliyet sınavında motor soruları azalacak mı? Ehliyet sınavında motordan kaç... Haberi Görüntüle

İMAMOĞLU'NUN HEDEFİ GENEL BAŞKANLIK

CHP kulisleri ise yapılan bütün bu yatırımların özellikle İstanbul İl Başkanlığı'nın da aralarında bulunduğu teşkilat seçimlerinin tamamlanmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığını kaybedeceğini düşünen Ekrem İmamoğlu'nun Özgür Özel'i adaylıktan çekip Genel Başkanlık için kendisinin adaylık planladığının işareti olduğunu belirtti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading