banner2

CHP yönetimindeki İBB’de işler yine karıştı! Sözcü Ongun ile Halk Ekmek Başkanvekili Nama çelişti

Son günlerde “ekmek üretimindeki yetersizlik” ile gündeme gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) üretimde kısıtlamaya gittiği ortaya çıktı. Sözcü Ongun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Halk Ekmek'in günlük 1.6 milyon ekmek ürettiğini duyururken, Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama ise geçtiğimiz yılın ocak ayında yaptığı açıklamayla günlük 2.6 milyon ekmek üretimi yaptıklarını belirtmişti.

Gündem 22.12.2021, 21:51 22.12.2021, 22:56
Abone ol

İstanbullular, son günlerde Halk Ekmek büfelerinde ekmek kalmaması nedeniyle CHP yönetimindeki İBB’ye tepki gösterdi.

Daha önce bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, bir Halk Ekmek büfe yetkilisi, neden ekmeğin olmadığı sorusuna, "Yollamıyorlar abi, düşünseler yollarlar" cevabını vermişti.

Bir başka vatandaş ise evinin hemen önündeki Halk Ekmek büfesine kasıtlı olarak ekmek getirilmediğini ve bu yüzden de uzun kuyrukların oluştuğu görüntüleri paylaşmıştı.

Kamuoyuna yansıyan gelişmelerin ardından bugün sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İBB Sözcüsü Murat Ongun, fabrikalarının tam kapasiteyle her gün 1.6 milyon ekmek ürettiğini belirtti.

EKMEK ÜRETİMİNİ 1 MİLYON ADET AZALTMIŞLAR

Ongun'un yaptığı paylaşım Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama ile çelişti. Nama, 8 Ocak 2020 tarihinde yaptığı açıklamayla, günde 2.6 milyon ekmek ürettiklerini belirtmişti.

Son günlerde yaşanan ekmek krizinden dolayı eleştirilerin odağında yer alan CHP yönetimindeki İBB'nin üretimi 1 milyon ekmek azalttığı kanıtlanmış oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!