banner2

CHP yine şaşırtmadı! Danışmanın maaşına çöktü Meclis başkanvekilliği ile ödüllendirildi

CHP'nin parti yönetimindeyken danışmanını şoför kadrosunda gösterip, maaşına çöktüğü iddia edilen Gülizar Biçer Karaca, yeni dönemde CHP'nin Meclis başkanvekilliği ile ödüllendirildi

Gündem 08.06.2023, 12:44 08.06.2023, 13:27
Abone ol
CHP yine şaşırtmadı! Danışmanın maaşına çöktü Meclis başkanvekilliği ile ödüllendirildi

CHP Genel başkan yardımcısı ve Denizli milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de herkese danışmanım dediği ve 4 yılı aşkındır yanında çalıştırdığı kişinin işine son verdi.

Danışman olarak çalıştırdığı Mahir Yavuz Yılmaz'ı aslında TBMM’deki kadrosunda şoför olduğu, ancak şoför olarak da başka birini çalıştırdığı ortaya çıktı. Gülizar Biçer Karaca, şoför olarak çalıştırdığı kişinin 14 bin 500 Lira aldığı maaşı bankadan çektirerek, 5.000 Lirasını asıl kadrolu ama danışmanım dediği kişiye, 5.000 lirasını şoförüne geriye kalan parayı da kendisinin aldığı iddi edilmişti.

DANIŞMANIN PARASINA ÇÖKMÜŞ

Gülizar Biçer Karaca ile ilgili iddiaları gündeme getiren Denizli Ekspres yazarı Kadriye Sözeri, konuyla ilgili Akşam gaztesine yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

''Karaca, önceki dönem milletvekilliği sırasında, Yılmaz'ı danışman olarak çalıştırdı. Yılmaz'ı şoförü olduğu halde TBMM'deki kadrosunda şoför olarak gösterdi. Ancak şoför olarak çalıştırdığı kişinin 14 bin 500 lira aldığı maaşı bankadan çektirerek, 5 bin lirasını asıl kadrolu ama danışmanım dediği kişiye, 5 bin lirasını şoförüne verdi, geriye kalan parayı da kendisine aldı"

''BİR DE MOBBİNG UYGULADI''

Kadriye Sözeri, Gülizar Biçer Karaca'nın o dönem CHP'de insan haklarından sorumlu genel başkan yardımcısı olduğunu da hatırlattı. Gülizar Biçer Karaca, "Yıllarca danışmanım dediği kişiye mobbing uyguladığı, Denizli'de kaldığı zamanlarda danışmanını avukatlık bürosunda çalıştırmak için zorladığı da sıkça konuşuldu" dedi.

''O ZAMAN YILLARCA NEDEN O GÖREVİ YAPTI?''

Denizli Ekspres yazarı Sözeri, açıklamasının devamında şunları kaydetti;

"Belgeye dayalı haberimle ilgili Karaca'dan herhangi bir dönüş olmadı. Dava da açılmadı. Bize gelen bilgilere göre Karaca yakın çevresine 'bütün milletvekilleri aynı şeyi yapıyor' da demiş. Diğer vekiller böyle çalışıyorsa, CHP'de insan haklarından sorumlu genel başkan yardımcısının da aynı şekilde çalışması mı gerekir? O zaman yıllarca neden o görevi yaptı?"

Sözeri, "Kendi danışmanının maaşına göz diken Karaca, CHP'de, 'İnsan Haklarından Sorumlu' genel başkan yardımcılığı yaptı. Karaca'nın yaptığı bu görev, kendi çalışanının hakkını vermezken, ülkenin hakkını nasıl koruyacak diye düşündürdü. Bir de Karaca'nın TBMM'de CHP'nin başkanvekili olmasını abesle karşılıyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!