banner2

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Can Ataklı'dan sert sözler: 6 kişi bir adam etmemiş

CHP'ye yakın olmasıyla bilinen gazeteci Can Ataklı 6 muhalefet partisini bir araya getiren zirvenin arından mutabakat metninin açıklanması için 28 Şubat 2022 tarihinin seçilmesini sert sözlerle eleştirdi.

Gündem 14.02.2022, 19:51
Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun davetiyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesisleri'nde cumartesi günü bir araya gelmişti.

Toplantı 5 saat 30 dakika sürdü. Toplantıdan sonra "güçlendirilmiş parlamenter sistem" hakkında mutabakat metninin 28 Şubat 2022 tarihinde açıklanacağı belirtildi.

"NİYE 28 ŞUBAT"

Can Ataklı seçilen tarih ile ilgili olarak, "28 Şubat deyince bunun böyle sömürüleceğini anlamıyor musunuz? 6 tane adam oturmuşlar. Bir adam etmemişler. Böyle bir mantık olur mu? 28 Şubat dediğiniz zaman en aptalı bile Türkiye'de "28 Şubat'ı hortlatmaya çalışıyorlar" diyecek. Hangi akıl yaptı, tahmin ediyorum Babacan'la diğeri fişeklemiştir. Onlar ittifak dışı bırakılsalar. Onlara oy verenler nereye yönelecek. Tekrar AK Parti'ye mi dönecek. Ben size söyleyeyim Saadet'e gider, İYİ Parti'ye gider. CHP'ye gidenler bile olur" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!