banner2

CHP yasağı deldi! Avrupa'da seçim propagandasına başladılar

Türkiye 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçimlere hazırlanırken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), yasak olmasına rağmen Almanya'da propaganda niteliğinde seçim kampanyası yaptı. Seçim çalışmasında CHP PM Üyesi Eren Erdem de yer aldı.

Gündem 27.03.2023, 23:52
Abone ol
CHP yasağı deldi! Avrupa'da seçim propagandasına başladılar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesi Avrupa'da propaganda yapmaya başladı. 

Dün yani 26 Mart Pazar günü CHP tarafından Almanya'da propaganda niteliği taşıyan 'seçim kampanyası' düzenlendi.

Seçim çalışmasına CHP Baden Württemberg Birliği Başkanı Mehmet Yıldırım, CHP Parti Meclis Üyesi Eren Erdem, CHP destekçisi gazeteci Barış Yarkadaş ve CHP'nin sanatçısı Ali İnsan katıldı.

CHP'nin "Türkiye Neyi Seçecek?" temalı etkinliği adeta propaganda gösterisine dönüştü.

AK Parti Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkan Vekili Bülent Bilgi sosyal medya hesabından CHP'nin söz konusu propagandasına dikkat çekti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP'nin etkinliğine dair dikkat çeken ifadeler kullanan Bilgi, bu tür etkinliklerin yurtdışında yapılmasının yasak olduğunu söyledi.

Bilgi, "Bu, AK Parti'nin etkinlik düzenlemesine de izin verildiği anlamına mı geliyor?" sorusunu sordu.

YASAK DİNLEMEDİLER

Bilgi'nin yasak olduğuna dikkat çektiği yurt dışında seçim etkinlikleri 2008 yılında yapılan düzenlemeyle yasaklandı.

Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanun’da 2008 yılında yapılan ve Resmi Gazete'de yayımlanan değişikliğe göre, yurt dışında ve yurt dışı temsilciliklerde seçim propagandası yapmak yasak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!