banner2

CHP'nin iftira siyaseti değişmiyor! Necmettin Erbakan'a da aynısını yaptı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Jandarma ve Emniyet Teşkilatı'nı uyuşturucu ticaretine göz yummakla suçlaması akıllara merhum Necmettin Erbakan'ı 42 yıl önce hedef alan kumpası getirdi.

Gündem 05.11.2022, 10:13 05.11.2022, 12:20
Abone ol
CHP'nin iftira siyaseti değişmiyor! Necmettin Erbakan'a da aynısını yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde Türk Emniyet ve Jandarma Teşkilatı'nı uyuşturucu ticaretine göz yummakla suçlaması akıllara 42 yıl önce merhum Necmettin Erbakan'a atılan kirli iftirayı getirdi.

ERBAKAN'A ÇİRKİN İFTİRA

Türkiye'de bir dizi reformun öncüsü olan merhum Erbakan, kurgulanan bir ifadeyle ‘uyuşturucu’ kaçakçılığı ile suçlandı.

Erbakan'a atılan iftiranın merkezi ise Almanya'ydı. Figuran olarak da bir dönem Milli Selamet Partisi’nden milletvekili seçilen ancak bir sonraki dönem ismi Necmettin Erbakan tarafından çizilen Halit Kahraman seçildi. MSP tarafından dışlanan Kahraman, siyasetten kopunca eroin ticaretine başladı. Avrupa’ya uyuşturucu kaçıran Kahraman, 14 Ekim 1978’de Almanya’da alıcı kılığına giren polise eroin satmak isterken yakalandı.

ÇİRKİN TEZGAH NASIL KURULDU?

Davadan yargılanan ve 7 yıl ceza alan Kahraman, Alman makamlara verdiği ifadede Erbakan için şuy iftiraları attı:

1977 seçimlerinde kampanya için malımı mülkümü sattım, mali bakımdan zor durumda kaldım. Bunun üzerine seçimden sonra Ankara’ya giderek Erbakan’ı ziyaret ettim. Bu sırada Fehim Adak da (Parti müfettişi) oradaydı. Erbakan, muhalefette oldukları için mali bakımdan bir şey yapamayacaklarını söyledi. Birkaç kez daha ziyaret ettim. Sonunda Erbakan bana, ‘Sana eroin versek Almanya’da satabilir misin’ dedi. Ben de kabul ettim. Bunun üzerine Erbakan Adak’a “Verin” dedi. Adak’la Çankaya’da, Yıldızevler’le Oran Sitesi arasındaki yolda buluşmayı kararlaştırdık. Buluşma günü Adak bir taksiyle randevu yerine geldi. Bir çanta içinde eroini teslim etti. Uyuşturucuyu Almanya’da arkadaşlarla sarmaya çalışırken yakalandım…

TÜRK MAKAMLARI GÖRÜŞMEK İSTEDİ ALMANYA İZİN VERMEDİ

Türk makamları iddiaları birinci ağızdan dinlemek için Almanya’ya giderek Halit Kahraman’la görüşmek istedi. Türk güvenlik görevlileri Halit Kahraman’la cezaevinde Almanların olmadığı bir ortamda konuşmak istedi. Ancak hem Halit Kahraman, hem de Alman istihbaratı bu talebi reddetti. Alman polisinin nezaretinde gerçekleşen görüşmede de Kahraman aynı yalanları tekrar etti.

KAHRAMAN İFTİRA ATTIĞINI KABUL ETTİ

12 Eylül darbesi gerçekleştikten, Necmettin Erbakan’a siyaset yasağı konduktan sonra Alman istihbaratının oyuncağı olan Kahraman çark etti.

Kahraman, Schwerte Sulh Mahkemesi’ne bir ifade vererek Erbakan ve Adak’a iftira attığını şu sözlerle  açıkladı:

O tarihte polise ve Duisburg Sulh Mahkemesi’nde verdiğim ifadeler yanlıştı. Erbakan ve Adak adlı davalıları haksız yere eroin imal etmek ve satmakla suçladım. Ondan sonra vicdan azabı çekmeye başladım. Erbakan ve Adak adlı davalılardan intikam almak istemiştim. Çünkü bana çok kötü bir oyun oynamışlardı. 1977 yılı Türkiye’de seçim yılıydı. Ben Diyarbakır’da MSP için adaylığımı koymuştum. Önce seçim listesinde birinci yerdeydim. Sonra Erbakan ve Adak seçim listesinde hile yaptılar ve benim adım üçüncü yere kaydı. Bunun sonucu olarak milletvekilliğini kaybettim. Onun üzerine öyle kızdım ki davalı Erbakan ve davalı Adak’ı eroin imal etmek ve satmakla suçladım…

KILIÇDAROĞLU'NDAN 42 YIL SONRA AYNI TEZGAH

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyada yaptığı açıklamada,Türk Emniyet ve Jandarma Teşkilatı'nı mesnetsiz bir şekilde hedef almıştı.

Kılıçdaroğlu, Emniyet ve Jandarma Teşkilatı'nı uyuşturucu ticaretine göz yummakla suçlamıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu skandal açıklamasında, "Türkiye’de bir metamfetamin salgını var. Sarayın düzeni bu salgını besliyor. Bakmayın “okul önünde uyuşturucu satanın bacaklarını kırarız” palavrasına. Bugün size Sarayın kara para ile bu zehiri nasıl sokaklarımıza davet ettiğini anlatacağım. Kirli paranın sonucudur bu" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!