banner2

CHP'nin FETÖ toplantıları sürüyor! Bu kez askeri öğrencilerle

FETÖ ile bağlantıları nedeniyle kamudaki görevlerinden ihraç edilen KHK’lılarla uzun süredir sistematik toplantılar düzenleyen CHP bu kez 15 Temmuz darbesinde tutuklanan askeri öğrencilerle bir araya geldi.

Gündem 17.11.2021, 16:43 17.11.2021, 16:57
Abone ol
CHP'nin FETÖ toplantıları sürüyor! Bu kez askeri öğrencilerle

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi sonrası çıkarılan KHK'lar yoluyla kamudan ihraç edilenlerle düzenli toplatılar yapan, yeniden yargılama ve göreve iade ile ilgili net sözler veren CHP, FETÖ bağlantılı görüşmelerine devam ediyor. 

BU KEZ TUTUKLU ASKERİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTULAR

CHP, bu hafta tutuklu askeri öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Toplantıda 15 Temmuz darbesinde tutuklanan askeri öğrencileri, CHP'nin KHK toplantılarının daimi üyeleri, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve KHK ile ihraç edilen Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın ağırladı. 

İki CHP'li isim, genel merkezde tutuklu askeri öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Görüşme basına kapalı gerçekleştirildi. Toplantıyı Karaca sosyal medya hesabından, “Genel Başkan Yardımcımız Yüksel Taşkın’la birlikte, tutuklu kursiyer ve askeri öğrenci ailelerinin adil yargılanma hakkı, adalet taleplerini dinledik” mesajıyla duyurdu.

chp feto askeri ogrenciler

KHK'LILARLA TOPLANTILAR SÜRÜYOR

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun evde televizyondan izlediği 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, FETÖ'cüleri devletten temizlemek için çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameleri "sivil darbe" olarak niteleyen CHP, bir süredir kamudan ihraç edilenlerle toplantılar düzenleyip yeniden yargılama sözü veriyor.

CHP Genel Başkan Yardımcıları son olarak geçtiğimiz hafta Konya’da KHK’lılarla buluşmuştu. O toplantıya, CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Gülizar Biçer Karaca, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın'ın yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ile Konya, Karaman ve Aksaray illerinden çok sayıda parti yöneticisi ve üyesi katılmıştı. 

chp feto askeri ogrenciler

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!