banner2

CHP'nin ev sahipliğinde skandal toplantı! PKK paçavrasıyla PKK güzellemesi yaptılar

CHP'li İzmir Karabağlar Belediyesi'ne ait Kültür Merkezi'nde PKK propogandasının yapıldığı görüntüler ortaya çıktı. HDP toplantısında yer alan afiş tepki toplarken yine toplantıda PKK'yı kutsayan ifadeler kullanılması ve bunun İYİ Parti desteğiyle CHP tarafından yönetilen bir belediyenin tahsis ettiği salonda yapılması İzmir Karabağlar Belediyesi'ndeki rezaleti gün yüzüne çıkardı.

Gündem 25.11.2022, 14:03 25.11.2022, 14:04
Abone ol
CHP'nin ev sahipliğinde skandal toplantı! PKK paçavrasıyla PKK güzellemesi yaptılar

Altılı masanın gizli ortağı HDP'nin, yerel yönetimlerde Millet İttifakı yönetimindeki belediyelerde etkisi bir kez daha ortaya çıktı.

HDP'YE DİYET BORCUNU ÖDEDİ

31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde İYİ Parti ve HDP'nin aday çıkarmayarak CHP'yi desteklediği Karabağlar Belediyesi'nde 23 bin oyla kazanarak HDP'ye diyet borcu ödendiği belirtiliyor.

Milliyetçi geçinen İYİ Parti, PKK'nın uzantısı HDP ve Laik geçinen CHP'nin ortak adayla kazanıp yönettiği İzmir Karabağlar Belediyesi'ndeki PKK toplantısı rezaleti gün yüzüne çıktı.

PKK PROPOGANDASINI İFŞA ETTİ

Yeniasır gazetesi yazarı Erhan Gülenç, Karabağlar Belediyesi'ndeki skandal toplantıyı görüntüleriyle ifşa etti. Toplantıda  HDP Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Tayip Temel'in konuşmacı olarak yer aldığını aktaran Gülenç, yine toplantıda yer alan afişi eleştirdi. Afişte, PKK'lı terörist kıyafeti giymiş bir kadın görseli ve üzerinde "Genç kadınları harekete geçirme zamanı" anlamına gelen bir slogan yer aldığı görülüyor.

TOPLANTIYI PKK/HDP BAĞLANTILI DEMOKRATİK ÖĞRENCİ MECLİSİ TERTİPLEDİ

Organizasyonun HDP/PKK bağlantılı Demokratik Öğrenci Meclisi tarfından tertiplendiğini akatarn Gülenç, HDP'li Tayip Temel'in konuşma yaptığı kürsüde 'Özgür özerk üniversite' yazılı afişin yer aldığını kaydetti.

PKK PROPOGANDASINA İYİ PARTİ VE CHP DESTEĞİ 

CHP'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda PKK güzellemsi yapıldığına dikkat çeken Erhan Gülenç yazsıısında şunları aktardı:

Biliyoruz, HDP'nin toplantılarında bu tür manzaralar artık sıradan hale geldi ancak burada çok önemli bir ayrıntı var.
Bu toplantının yapıldığı yer CHP yönetimindeki Karabağlar Belediyesi'ne ait Bozyaka Kültür Merkezi... Yani bu salonu bu toplantı için İyi Parti'nin de desteğiyle CHP tarafından yönetilen bir belediye tahsis etmiş ve ortaya böyle bir manzara çıkmış... Kimse de buna itiraz etmemiş...

PKK'YI KUTSAYAN İFADELER

Üstelik toplantıyı düzenleyen Demokratik Öğrenci Meclisi isimli grup bir açıklama yapmış ve örgüte yakın bazı sitelerde de yer alan haberlere göre skandal ifadeler kullanmış. Açıklamada "Kürdistan'da kıvılcımı yakılan küçük bir isyan ateşi baştan başa bir ülkeyi, Ortadoğu'yu ve dünyayı sarmaya devam ediyor" denilerek PKK kutsanmış. Tayip Temel de "Kürdistan'ın 4 parçasından" falan bahsetmiş...
Buradan CHP ile İyi Parti yöneticileri ve özellikle de Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'na soruyoruz?
Bu ne demek oluyor?
Böyle bir şeye nasıl izin verdiniz? Bu manzara içinize siniyor mu? Siniyor diyorsanız size söyleyecek söz de kalmamış demektir... Yazıklar olsun...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!