banner2

CHP'nin 128 milyar dolar itirazı reddedildi! Berat Albayrak'a tazminat ödeyecekler

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın vekili avukat İsa Sinan Göktaş 128 milyar dolar davasında tazminata mahkum edilen CHP'den gelen itirazın üst mahkeme tarafından reddedildiğini bildirdi.

Gündem 05.07.2022, 14:26 05.07.2022, 14:54
Abone ol
CHP'nin 128 milyar dolar itirazı reddedildi! Berat Albayrak'a tazminat ödeyecekler

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın vekili avukat İsa Sinan Göktaş, geçtiğimiz günlerde 128 milyar dolar iddiası sebebiyle CHP'nin 60 bin TL tazminat ödemesine karar verildiğini bildirmişti. 

TAZMİNAT TUTARI ŞEHİT YAKINLARI VAKFINA BAĞIŞLANDI 

Diğer yandan Göktaş, tazminatın Berat Albayrak tarafından, Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı'na bağışlanacağını da aktarmıştı. 

CHP'NİN İTİRAZI REDDEDİLDİ 

Ayrıca CHP'nin tazminat kararı sonrası üst mahkemeye sunduğu itiraz dilekçesi de reddedildi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan İsa Sinan Göktaş şu ifadelere yer verdi: 

CHP yöneticileri tarafından senaryosu yazılan yakın siyasi tarihin en büyük iftirası “128 milyar dolar” yalanı, daha önce kamuoyuna duyurduğumuz üzere, CHP’nin tazminat ödemeye mahkûm edilmesiyle sonuçlanmıştır. CHP tarafından yapılan itiraz ise üst mahkemece reddedilmiştir.

Ana muhalefet partisi, her alanda “yalan ve iftira” üzerine politikalar üretmekte, bağımsız yargı tarafından tescillenen yalanlarına devam etmekte, hedefe koydukları kişilere karşı hiçbir etik değer gözetmeksizin saldırmakta ve bu uğurda yalanı dahi meşru görmektedir.

Önceki basın açıklamamızda ifade ettiğimiz üzere; davalı CHP’den tahsil edilen tüm bedelin sayın Berat Albayrak tarafından Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’na bağışlandığını kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!