banner2

CHP'liler Muharrem İnce'ye ateş püskürdü!

CHP'den ayrılarak Memleket Partisi'ni kuran Muharrem İnce, sosyal medyadan attığı tweet sonucu ağar eleştirilere maruz kaldı.

Gündem 08.07.2021, 10:39 08.07.2021, 14:13
Abone ol
CHP'liler Muharrem İnce'ye ateş püskürdü!

Geçtiğimiz yıllarda Cumhuriyet Halk Partisi ile başkanlık seçimlerine katılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında aldığı sonuç neticesinde büyük hüsrana uğrayan uğrayan Muharrem İnce şimdi de CHP'lilere savaş açtı. Külliye'ye gitti iddiasıyla Kemal Kılıçdaroğlu'nun hedef gösterdiği İnce CHP'den ayrılmak zorunda kalmış ve yeni parti kurmuştu.

'HAKKIMI HELAL ETMİYORUM'

CHP'nin içinde oluşan örgütler ile büyük çatışmaya giren İnce'nin sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşım CHP'lileri ayağa kaldırdı. Muharrem İnce üstü kapalı bir şekilde yaptığı açıklamada 'CHP genel merkezinde bulunan mutlu azınlığı hakkımı helal etmiyorum' dedi.

BÜYÜK TEPKİ TOPLADI

Memleket Partisi kurucusu Muharrem İnce attığı bu tweet vatandaşlar tarafından büyük tepki topladı. Yüzlerce insan İnce'nin tweetine karşılık 'Bizde sana hakkımızı helal etmiyoruz' diyerek karşılık verdi.

'SEÇİM GECESİ KAÇACAKSIN'

Atılan tweete karşılık veren bir kullanıcı ise sözleriyle büyük beğeni topladı. Cahitcan ismindeki kullanıcı paylaşımında 'Hem milyonların daha önce görmediği bir desteği alacaksın, hem milyonların güvenini boşa çıkarıp seçim gecesi kaçacaksın hem de hala bu işlerle uğraşacaksın. Biz de sana helal etmiyoruz' dedi.

İşte sosyal medya kullanıcıları tarafından gelen bazı yorumları...

MUHARREM İNCE'NİN OY POTANSİYELİ NEDİR?

3 yıl önce başkanlık seçimlerine katılan ve yüzde 30 oy alarak CHP'lileri büyük hayal kırıklığına uğratan İnce, şimdi de şansını kendi partisini kurarak denemek istiyor. Hedefindeki oy kaynağı CHP'li seçmenler olan İnce, il il gezerek oy toplama savaşına girdi. Bazı kesimler tarafından CHP'nin oyunu büyük kısımda böldüğü iddia ediliyor. Bu sebepten dolayı kendini sol kesim olarak nitelendiren bir grup insan Muharrem İnce karşıtı kampanya başlatmış durumda. İncen'nin son katıldığı Çanakkale mitingine ise sadece 10 kişinin katılması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İnce'nin komik duruma düştüğünü söyleyen bir kesim bir an önce işi gücü bırakarak tavuk beslemesi gerektiğini söylüyor.

'ALLAH BUNLARIN ELİNE DÜŞÜRMESİN'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Nazilli CHP İlçe Başkanlığı balkonundan kendisine el sallayan kişinin görevden alındığını belirterek, "Bunlar mı demokrasi getirecek memlekete, Allah bunların eline insanı düşürmesin" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!