banner2

CHP'li Tanju Özcan HDP Genel Merkezi'ne kına gönderdi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP'den 1 yıl süreyle ihraç edilmesi yönünde alınan karara sevindiklerini söylediği HDP Genel Merkezine kargoyla kına yolladı.

Gündem 27.09.2022, 15:43 27.09.2022, 16:24
Abone ol

Daha önce sığınmacılarla ilgili yaptığı ırkçı açıklamalarıyla gündeme gelen ve belediye meclis toplantısında AK Partili kadın meclis üyesiyle ilgili arasında geçen diyalog sonrası CHP'de istenmeyen adam haline gelen Tanju Özcan hakkın dün karar verilmişti. Kesin ihraç istemiyle CHP Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında, "partiden bir yıl geçici çıkarma" cezası verilmişti. Tanju Özcan, HDP milletvekillerinin sosyal medyada kararı olumlu buldukları yönünde paylaşımlarının ardından harekete geçti ve HDP Genel Merkezi'ne kargo yoluyla kına gönderdi.

''HDP'NİN HEDEFİNDEYDİM''

HDP Genel Merkezi'ne kına gönderen Tanju Özcan, ''Dünden itibaren Türkiye'de bölücü terör örgütü mensuplarının siyasi uzantıları ve üyeleri sempatizanları adeta bayram ediyor. Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgili söylediğim sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantılarını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzunca bir süredir HDP'nin hedefindeydim. HDP'li yetkililer benim CHP'den ihraç edilmemi resmen talep ettiler. Dün de ziyadesiyle onları memnun eden bir karar çıktı. 1 yıllık süreyle CHP ile üyelik bağım askıya alındı. Geçici olarak ihraç edildim. Nasip olursa 13 Haziran'da, tedbirli olduğum için bu sürenin zaten yaklaşık 4 ayını tamamladım. 13 Haziran'da da evime, yuvama CHP'ye geri döneceğim” ifadelerini kullandı.

HDP'YE KINA GÖNDERDİ: BİR TANESİNİ ÖCALAN'A DİĞERİ KARAYILAN'A

HDP terör örgütüyle bağını kesmediği sürece bu partiyle hesabının bitmeyeceğini belirten Tanju Özcan, şu ifadeleri kullandı; ''Bu terör örgütü uzantılarına, HDP yöneticilerine kına göndermek için geldim. Bunun anlamını herhalde herkes bilir. Bunlardan birkaç adet var. Hepsini HDP Genel Merkezi'ne gönderiyorum da yeterli miktarda bulundursunlar bu kınayı. Bir tanesini terör örgütü lideri Öcalan'a göndersinler. Bir tanesini de o Kandil'deki Karayılan şerefsizine göndersinler diye bu kınaları hazırladım. Az sonra da göndereceğim. Benim bu Türk milletinin altını oyan HDP denilen yapıyla mücadelem, terör örgütüyle bağını kesin, kati bir suretle kesmediği sürece hesabım bitmeyecek. Onların da benimle ilgili hesabı bitmeyecek.''

''VATAN HAİNLERİYLE KONUŞACAK MEVZUMUZ OLAMAZ''

Açıklamalarının tarihe not düşülmesini isteyen Tanju Özcan, “Bugün söylediklerim tarihe not olarak düşsün. HDP, Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. HDP, siyaseten iş tutulabilecek bir yapı değildir. HDP ile siyaseten bir araya gelmeyi düşünen varsa Türkiye'de ben iki kez daha düşünmesini tavsiye ediyorum. Çünkü vatan hainleriyle oturup konuşacak mevzumuz söz konusu dahi olamaz” şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!