banner2

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun iftiralarına partisinden de tepki geldi: Aptalca...

TSK'ya teröristlere karşı kimyasal silah kullandığı iftirasını atan CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na kendi partisi bile tahammül edemedi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Tanrıkulu'nun sözlerini "Bu aptalca iddialara, karalamaya, silahlı kuvvetleri hedef gösteren; hele bir de seçime giderken sana ne kardeşim. Yani bu açıklamayı yapmak sana mı düşer" diyerek tepki gösterdi.

Gündem 24.10.2022, 21:39 25.10.2022, 00:22
Abone ol
CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun iftiralarına partisinden de tepki geldi: Aptalca...

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu "Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda Kimyasal Silah kullanılıyor" dedi. Tanrıkulu'nun iddiasına kendi partisinden de tepkiler sürüyor. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP'nin kesin tavır alması gerektiğini belirterek çok sert eleştirilerde bulundu.

"PARTİ KESİN TAVIR ALMALI"

TV100'de katıldığı televizyon programında konuşan ve Sezgin Tanrıkulu'nun çıkışını "sorumsuzca" bulduğunu söyleyen CHP'li Erol şunları söyledi: "Hiçbir şartta ve koşulda, sınır ötesinde sınır içinde yapılan teröre karşı operasyonlarda silahlı kuvvetlerin eylemleri sorgulanamaz, eleştirilemez asla. Ben bunu doğru bulmuyorum ve o eleştirileri de sorumsuzca buluyorum. CHP'nin geçmişini, tarihini, köklerinin nereye dayandığını bilmeyenlerin bu şekilde açıklama yapması silahlı kuvvetlerimizi töhmet altında bırakmasını asla doğru bulmuyorum. Kendi CHP tarihimizi bilmemektir.

"APTALCA İDDİALAR"

Yahu arkadaşlar bu oyunlara gelmeyin. Bu aptalca iddialara, karalamaya, silahlı kuvvetleri hedef gösteren; hele bir de seçime giderken sana ne kardeşim. Yani bu açıklamayı yapmak sana mı düşer? Bizim milli savunma komisyonumuzda arkadaşlarımız var. Onlar önce bir ziyaret ederler, neyin nesidir diye. Herkesin böyle tepki vermesi de doğru değil. Şimdi bir İstanbul milletvekilinin söylemini, ben Elazığ'da onun savunmasıyla ilgili her gittiğim evde karşıma çıkıyor. Sorumsuzca açıklamalar ve parti bu konuda çok kesin tavır almalı. Yani genel politikalar üzerine, devletin politikaları üzerine asla bir milletvekili yetkisini, sorumluluklarını aşarak ne bir açıklama yapmalı ne bir soru önergesi vermeli."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!