banner2

CHP'li Seyit Torun'dan Suriyelileri istemeyen Tanju Özcan'a tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 'Bolu’da Suriyeli görmek istemiyoruz' diyerek tepkileri üzerine çeken CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'la ilgili olarak 'Bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır.' dedi.

Gündem 27.07.2021, 15:50 27.07.2021, 17:11
Abone ol
CHP'li Seyit Torun'dan Suriyelileri istemeyen Tanju Özcan'a tepki

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kentte yaşayan yabancı uyrukluların su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacağını açıklaması tartışmalara yol açtı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da Bolu'da yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik tartışmalara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

''PARTİ POLİTİKAMIZA TABAN TABANA ZIT''

"Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan'ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır." vurgusu yapan Torun, şunları kaydetti: "CHP'nin tutumu, Genel Merkezimiz ile temas kurduğunda kendisine iletilmiştir. Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır. Bolu Belediyesinin değerli Meclis Üyelerinin de aksi bir karar almayacağına inanıyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde iktidara geldiğimizde, ülkemizin gerçek beka sorunu olan sığınmacı sorununu, kimseyi mağdur etmeden çözecek, Suriyeli misafirlerimizi güven içinde ülkelerine uğurlayacağız. Ancak bu süre zarfında partimizin kırmızı çizgisi, hangi ırktan ve inançtan olursa olsun, hiçbir insanın ayrımcılığa maruz kalmaması, mağdur edilmemesidir."

TANJU ÖZCAN'IN SURİYELİLER HAKKINDA YAPTIĞI AÇIKLAMAYI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

TANJU ÖZCAN NE DEMİŞTİ?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacağız. Bu misafirlik çok uzadı. Gitsinler istiyoruz. Benim askerim Suriye'de şehit düşüyor. Burada jöleli adamlar milletin karısına kızına bakıyor." şeklinde açıklama yapmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!