banner2

CHP'li Sevigen parti yönetimine seslendi: Kılıçdaroğlu'nun yetkilerini elinden alın, ne yaptığını bilmiyor

Eski Devlet Bakanı ve eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mustafa Kemal Atatürk ve kendisine hakaret ettiği paylaşımları ortaya çıkan Perinaz Mahpeyker Yaman'ı danışman olarak atamasına sert tepki gösterdi.

Gündem 04.09.2023, 19:16 04.09.2023, 20:03
Abone ol
CHP'li Sevigen parti yönetimine seslendi: Kılıçdaroğlu'nun yetkilerini elinden alın, ne yaptığını bilmiyor

CHP'de "Perinaz Mahpeyker Yaman krizi" sürüyor. CHP'li Mehmet Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Mustafa Kemal Atatürk'e ve kendisine hakaret eden Perinaz Mahpeyker Yaman'ı danışman olarak atmasına sert tepki göstererek Kılıçdaroğlu'nun acilen görevden alınması gerektiğini söyledi.

Parti için krize dönüşen Perinaz Mahpeyker Yaman'ın atamasına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu ise, "O günler koşullarında araştırma yapacak zamanım yoktu" diyen Kılıçdaroğlu, "Bu mesajlarını bilseydim elbette atamazdım. Bir arkadaşım tavsiye etti." ifadelerini kullanmıştı

Kendisine yönelik çok ağır eleştiriler olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Eğer seçimleri kazansaydık o zaman belki bizim politikamızı yere göğe sığdıramayacaklardı." diye konuştu.

Eski Devlet Bakanı ve eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, keyfi kararlarla kendisine danışman atayan ve koltuğu bırakmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef aldı.

"KILIÇDAROĞLU NE YAPTIĞINI BİLMİYOR"

Haber Global TV canlı yayınında, CHP Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu'na seslenen Sevigen, "Kılıçdaroğlu'nun yetkilerini elinden acilen almanız lazım. İnanın ne yaptığını bilmiyor." dedi.

"ALLAH TÜRKİYE'Yİ KORUMUŞ"

Kılıçdaroğlu'nun 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde kaybetimesinde bir hayır olduğunu kaydeden Sevigen, "Kaybetmede de kazanç vardır. Allah Türkiye'yi korumuş." dedi. Sevigen, "Bunda da bir hayır vardır. Önüne geleni danışman atamışlar. Adam (Kılıçdaroğlu) yüzde 52 oy alan Tayyip Bey'e yasal değilsin diyor. Aklı başında bir adam seçim biteli 3 gün olmuşken gelin hadi seçim yapalım der mi?" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!