banner2

CHP'li Özgür Özel'den skandal terörist savunması! 'Terörist olduğunu bilemezdik'

CHP'nin 'tutuklu gazeteci' listesinde adı bulunan bir PKK'lı terörist dün Mersin'in Mezitli ilçesinde polisevine bombalı ve silahlı bir saldırı düzenlemişti. Saldırı sonrası polis memuru Sedat Gezer şehit oldu. CHP'li milletvekili Özgür Özel skandal bir açıklama yaparak '11 yıl önceki kişinin bugün terörist olduğunu bilemezdik' diye konuştu.

Gündem 27.09.2022, 17:22 27.09.2022, 18:02
Abone ol

Dün gece Mersin'in Mezitli ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından polisevine düzenlenen saldırıda 1 polis memuru şehit olurken başlatılan operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Zozan Tolan kod adlı Dilşah Ercan olduğu belirlendi.

Diğer yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın 2013'te söz konusu liste ile ilgili yaptığı açıklamada gündem oldu. 

'ELİ SİLAHLI TERÖRİST BULAMADIK'

CHP'li Veli Ağbaba, o dönem cezaevindeki sözde gazetecileri, "Değerli arkadaşlar rapor sonunda ulaştığımız sonuç şudur; "Görüştüğümüz gazeteciler arasında ne hırsız, ne tecavüzcü ne çete mensubu ne de eli silahlı terörist göremedik bulamadık. Cezaevinde tutulan gazetecilik mesleğinin ta kendisidir." sözleriyle savundu. 

Kadın terörist Ercan'ın CHP'nin hazırladığı Tutuklı Gazeteciler Raporu'nda gazeteci olarak yer aldığı belirlendi. 

'11 YIL ÖNCE SAVUNDUĞUM KİŞİNİN TERÖRİST OLDUĞUNU NERDEN BİLEBİLİRİM'

HDP'nin gizli ortağı olan CHP bu açıklamalarla eleştirilerin odağı olurken CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel raporda yer alan isimlerden kendi partilerinde de olmak üzere milletvekilleri çıktığını ve halen mesleğini devam ettirmekte olan onlarca gazeteciye yer verildiğini belirtti.

Toplam 188 sözde gazetecinin isminin olduğu raporda imzası olan Özgür Özel, sorumluluk kabul etmeyerek şu ifadeleri kullandı: 

CHP'den 11 yıl önceki raporun hesabını soracaksınız öyle mi? Terbiyesizliğin lüzumu yok. Hadsizliğin lüzumu yok. Ben 11 yıl önce savunduğum kişinin 10 yıl sonra terörist olacağını nereden bilebilirim. CHP'ye Allah'ın cezası bir katilin hesabını sor... '11 yıl önce bir raporunuzda yer aldı...' Mektup yazmış gazeteciyim içerdeyim diye.

SKANDAL DEMİRTAŞ SAVUNMASI

Diğer yandan Özgür Özel, tutuklu olan Selahattin Demirtaş hakkında da skandal bir açıklamada bulundu. 

Kılıçdaroğlu'nun şeref madalyası sözlerini destekleyen Özgür Özel, "Biz Demirtaş'a yapılanın bir hak ihlali olduğunu, hukuksuzluk olduğunu, yattığı her günün de onun mücadelesinde bir nişane olduğunu söyledik." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!