banner2

CHP'li Özel resmen açıkladı! Altılı Masa'nın 9 bin kişilik listesi hazır: İlk iş MİT Başkanı'nı görevden almak

Altılı Masa'nın tabiri caizse 'infaz' listesi hazır. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bir süredir kulislerde dolanan görevden almalar konsuunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özel, Altılı Masa'nın iktidara gelmesi halinde MİT Başkanı olmak üzere, YÖK, Merkez Bankası gibi kurumların üst düzey yöneticilerinin görevden alınacağını açıkladı. Özel, 9 bin kişilik listenin hazır olduğunu söylemişti.

Gündem 30.01.2023, 13:35
Abone ol
CHP'li Özel resmen açıkladı! Altılı Masa'nın 9 bin kişilik listesi hazır: İlk iş MİT Başkanı'nı görevden almak

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Fox TV canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Daha önce kulislerde dönen görevden almalar konuusna değinen Özel 9 bin kişilik listenin hazır olduğunu aktardı.

İLK İŞ MİT BAŞKANI'NI GÖREVDEN ALMAK

Özel, Altılı Masa'nın iktidara gelir gelmez ilk işlerinden birinin MİT Başkanı'nı görevden almak olduğunu söyledi. Özel, Merkez Bankası ve YÖK gibi kurumların da üst düzey bürokratlarının görevden alınacağını bildirdi. 

9 BİN KİŞİLİK LİSTE HAZIR

Daha önce CHP'ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Can Ataklı, 9 bin kişilik listenin hazır olduğunu, 6'lı masanın MİT Başkanı başta olmak üzere birçok kritik kurumun üst düzey isimlerinin görevden alınacağını duyurmuştu. Özel, bu haberi bugünkü açıklaması ile doğrulamış oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!