banner2

CHP'li isimden çok konuşulacak seçim itirafı: Anketlerimizle ve seçim sonuçları uyumluydu!

14-28 Mayıs seçimleri Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında CHP'de anket skandalı patlak vermişti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevden aldığı Onursal Adıgüzel olayın perde arkasıyla ilgili çok konuşulacak itiraf geldi. Onursal Adıgüzel, anketlerde Kılıçdaroğlu'nun hep geride olduğunu ve kaybedeceğini bildiğini açıkladı.

Gündem 21.09.2023, 10:18 21.09.2023, 10:55
Abone ol
CHP'li isimden çok konuşulacak seçim  itirafı: Anketlerimizle ve seçim sonuçları uyumluydu!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde seçimlerin ardından değişim kaosunun ardından neredeyse her gün CHP'de yeni bir olay yaşanıyor. CHP'de şimdi de anket skandalı patladı. İlk turdaki seçimlerin ardından apar topar görevden alınan Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel'in yaptığı açıklamalar, Genel Merkez'de paniğe neden oldu. 

ÇOK KONUŞULACAK İTİRAF GELDİ

14 Mayıs'ın ardından apar topar görevden alınan Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, 'öndeyiz' diyerek algı yaratmaya çalışan CHP yönetimiyle ilgili çok net konuştu. 

ANKET SKANDALININ PERDE ARKASI 

Ocak ayında yapılan anketlerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok gerisinde olduğunu ifade eden  Onursal Adıgüzel, "Parti genel merkezi birçok sorgulamaya rağmen bunları görmezden geldi" ifadesini kullandı. Seçimlerden sonra aylar süren suskunluğunu bozan Onursal Adıgüzel, CHP'ye yakınlığıyla bilinen Aytunç Erkin'e verdiği röportajda, yaşanan anket skandalındaki detayları anlattı. 

"ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKAM İSİMLER VARDI"

Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan anketlerin hepsinin sunulduğunu ve genel başkanın anketlerde geride olduğunu bildiğini söyleyen Onursal Adıgüzel, o dönemki adaylık tartışmalarını anlattı. CHP içinde de Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan isimlerin olduğu açıklamasını yaptı.

"SEÇİM GECESİ KİMSE ÖZ ELEŞTİRİ YAPMADI"

Seçim gecesi kendisine yönelik suçlamaların olduğunu ancak kimsenin öz eleştiri yapmadığını da belirten Adıgüzel, CHP'nin seçimi kaybettiğini belirterek "Bir kişi çıkıp da diyemiyor, 'Şurada oy hırsızlığı var'... Ama sanki oy çalınıp seçim kaybetmişiz. Sandıklara dolmamış oyların nasıl çalınacağını kimse konuşmuyor" dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!