banner2

CHP'li isim adaylığını ilan eden Özgür Özel'i topa tuttu: Manifestosunda PKK söylemleri bulunuyor!

Dün düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanlığını ilan eden Özgür Özel'e CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş'ten sert eleştiriler geldi. Yılmaz Ateş, "12 yıl görev yapıp bütün suçu Kılıçdaroğlu'na yüklüyor. Özel söylediklerinden değil söylemediklerinden de sorumlu. Değişimci denilen arkadaşlar düne kadar A Takımdaydılar. Özgür Özel'in tutum belgesindeki bazı ifadelerde PKK söylemleri var" dedi.

Gündem 16.09.2023, 12:23 16.09.2023, 13:45
Abone ol
CHP'li isim adaylığını ilan eden Özgür Özel'i topa tuttu: Manifestosunda PKK söylemleri bulunuyor!

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, dün yaptığı basın toplantısında CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Buraya kadar her şey normaldi. Özel'in Kılıçdaroğlu'nun yıllarca yan yana olup tek bir eleştiri getirmeyerek adaylığını açıkladığı gün alaşağı eden söylemlerde bulunması büyük tepki topladı.  Özgür Özel'in genel başkanlığa adaylığını yorumlayan eski CHP Genel Başkan yardımcısı Yılmaz Ateş,  "Özel'in tutum belgesindeki bazı ifadelerde PKK söylemleri var" tespitinde bulundu.

"DEĞİŞİM İNANCI HAYAL KIRIKLIĞINA DÖNÜŞTÜ"

Özel, 14 Mayıs'ta yapılan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanı Seçim sonuçlarına ilişkin parti yönetimine eleştirilerini sıraladığı açıklamasında, "Seçim öncesi Türkiye'de oluşan büyük umut ve değişim inancı hızla derin bir hayal kırıklığına dönüştü. Toplumsal talep ve ihtiyaçların aksine partimizin yönetimi, yenilginin nedenlerini ciddiyetle araştırıp yeni bir yol haritası çizmedi. Alınan sonuca farklı bahaneler üretti ve yenilginin siyasi sorumluluğunu maalesef üstlenmedi. Parti içi iktidarı korumaya odaklandı." dedi. 

"UNUTULAMAYACAK BİR HASAR BIRAKTI"

Farklı partilerden 39 milletvekilinin CHP listelerinden seçilmesine ve parti yönetimindeki danışmanlık kadrolarına yönelik eleştirilerilerde bulunan Özel, "İttifak siyaseti, ittifak kuranların birbirine dönüştüğü, benzediği siyaset olmamalıdır." eleştirisinde bulunan Özel, mayıs ayında yapılan seçimlerde, seçilebilecek sıralardan 39 milletvekilliğinin başka partilere verilmesinin, parti vicdanında ve tarihinde unutulmayacak bir hasar bıraktığını belirtti. 

 DEĞİŞİMCİ DENİLEN ARKADAŞLAR DÜNE KADAR A TAKIMDAYDILAR

Katıldığı bir programda  Özgür Özel'in genel başkanlığa adaylığını yorumlayan eski CHP Genel Başkan yardımcısı Yılmaz Ateş, "12 yıl görev yapıp bütün suçu Kılıçdaroğlu'na yüklüyor. Özel söylediklerinden değil söylemediklerinden de sorumlu. Değişimci denilen arkadaşlar düne kadar A Takımdaydılar" dedi. 

ÖZEL'İN MANİFASTOSUNA DİKKAT ÇEKTİ 

Yılmaz Ateş, CHP'de yaşanan ibretlik duruma da anlatarak, Özel'in manifestosuna yüklendi. Yılmaz Ateş sözlerini bir başka boyuta taşıyarak "Özel'in tutum belgesindeki bazı ifadelerde PKK söylemleri var" tespitinde bulundu. "Konuşmasında Deniz Baykal, Mehmet Altan Öymen ve Hikmet Çetin'i neden anmadı?" diyen eski CHP'li Ateş, "Özgür Özel CHP'yi kendine göre bölüp parçalayamaz" sözleri ile topa tuttu.

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ATATÜRK'ÜN PARTİSİNE TAŞIDILAR"

Terör örgütünün PKK'nın uzantısı HDP ile ittifakı ve CHP içinde yuvalanan "sözde Atatürkçü" isimleri anımsatan Ateş, CHP'nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkelerinden saparak yoldan çıkmasına da yüklendi ve "Bu sürecin ortaklarından biri de Özel'dir" dedi. CHP'li vekil Sengin Tanrıkılu'nun TSK'ya alçakça ifadelerine de değinen Yılmaz Ateş, "Özel konuşmasında bol bol Atatürk demiş! Terör örgütü söylemlerini Atatürk'ün partisine taşıdılar" dedi. 

"6'LI MASA TÜRKİYE'Yİ YÖNETMEYE TALİP BİR MASA DEĞİLDİ"

14-28 Mayıs seçimleri ve ardından yaşananlara vurgu yaparak  CHP'ye sinsice operasyon çekildiğini belirten  Ateş, "HDP ve İYİ Parti üzerinden CHP yeni bir operasyonla karşı karşıya" cümlesini kurdu.Ateş, "6'lı masa aç kurtlar sofrasına dönüştü. Bu masa Türkiye'yi yönetemeye talip bir masa değildi" şeklinde konuştu. Seçim sürecinde vatandaşa tuzak kurulduğunu bildiren Ateş, "Anketlerle Türkiye'ye tuzak kurdular. Kılıçdaroğlu kazanacak algısı oluşturuldu ve içi çatışma istendi" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!