banner2

CHP'li İBB İstanbul'a nefes aldıracak projeyi durdurmuştu! İnşaat alanının son hali pes dedirtti

İstanbul trafiğinin en yoğun noktalarından biri olan Beşiktaş'ta 70 dakikalık yolu 5 dakikaya indirecek olan Dolmabahçe-Levazım Tüneli, yapımı AK Parti döneminde başlamıştı. Tünelin inşaatı CHP döneminde durdurulmuştu. Tünelin inşaat alanı şimdi harabe halinde.

Gündem 14.02.2022, 17:32 14.02.2022, 17:40
Abone ol

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “40-50 bin araç geçecek diye bu tünele para harcayamam” dediği, Dolmabahçe-Levazım Tüneli İBB tarafından kaderine terk edildi.

VATANDAŞLARIN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA YAPIMINA BAŞLANMIŞTI

AK Parti döneminde bölgedeki trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltmak için vatandaşların talebi doğrultusunda projelendirilen ve yapımına başlanan Dolmabahçe-Levazım Tüneli'yle, Taksim, Kabataş ve Kağıthane yönünden gelen araçların; Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilmesi ve 70 dakikalık yolun 5 dakikaya düşürülmesi amaçlanıyordu.

CHP'Lİ İBB PROJEYİ DURDURMUŞTU

Ancak ne yazık ki CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin aldığı skandal karar sonrası proje durduruldu. Vatandaşların da tepkisini çeken kararla ilgili Ekrem İmamoğlu “40-50 bin araç geçecek diye bu tünele para harcayamam” ifadelerini kullanmıştı.

TÜNEL İNŞAATI HARABEYE DÖNMÜŞ DURUMDA

CHP yönetiminde yarım bırakılarak rafa kaldırılan sayısız İBB projelerinden biri olarak tarihe geçen Dolmabahçe-Levazım Tüneli kaderine terk edilince inşaat alanındaki bu harebeye dönmüş çirkin görüntüler ortaya çıktı: 

Hurdaya yığınına dönmüş beton mikseri ve çürüyen inşaat vatandaşlar tarafından tepki gördü.

DOLMABAHÇE-LEVAZIM TÜNELİ PROJESİNİN DETAYLARI

AK Partili İBB döneminde inşasına başlanan Dolmabahçe-Levazım Tüneli, iki ayrı tüp şeklinde projelendirildi. Her biri 3.850 metre uzunluğuna sahip tünelin toplam uzunluğu 7.700 metre. Her bir tüpte 2 şeritli yol planlandı.

Proje sayesinde; Taksim, Kabataş ve Kağıthane yönünden gelen araçlar; Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilecekti. Böylece Dolmabahçe-Levazım arasında 70 dakikayı bulan yolculuk süresi 5 dakikaya inecekti.

İSTANBUL TRAFİĞİNE NEFES ALDIRACAK

AK Parti döneminde yapımı hızla devam eden projede, tünelin 1.400 metrelik kısmının imalatları tamamlanmıştı. Bugüne kadar da yaklaşık 220 milyon TL'lik yatırım yapılmıştı.
Proje İstanbul trafiğine adeta can suyu olacak, özellikle maç günlerinde sıkışan trafiğe nefes aldıracaktı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!