banner2

CHP'li İBB borç batağında! Ekrem İmamoğlu bu kez İETT için 235 milyon TL borçlanacak

CHP'li Ekrem İmamoğlu kaynak üretememesinin bedelini vatandaşın sırtına borç diye yüklüyor. Göreve geldiklerinde aldıkları borcu 3 yıl gibi bir süre içerisinde 2 katına çıkaran CHP'li İBB yönetimi, İETT için 235 milyon TL iç borçlanma talebinde daha bulundu. Yapılan görüşmelerde bu borçlanma teklifi de İBB Meclisi tarafından kabul edildi.

Gündem 17.03.2022, 02:21 17.03.2022, 02:50
Abone ol
CHP'li İBB borç batağında! Ekrem İmamoğlu bu kez İETT için 235 milyon TL borçlanacak

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi 3 yıl içersinde ağır borç yükünün altına girdi. Buna rağmen CHP'li Ekrem İmamoğlu borçlanmaya devam ediyor. Bu kez talep edilen borç ise yollarda kalan İETT filosu için...

Sabah'tan Barış Savaş'ın haberine göre, İBB Meclisi 3'üncü oturumu Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde yapıldı.

YENİ BORÇLANMA TALEBİ: 223 MİLYON LİRA

Meclis 1'inci Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında gerçekleşen oturumunda İBB yönetimi tarafından İETT'nin borçlanma talebi gündem maddeleri arasında yer aldı. Ele alınan iç borçlanma teklifinde İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (İETT) 235 milyon lira iç borçlanma yapabilmesi teklifi değerlendirildi. Teklifi inceleyen komisyonun olumlu görüş bildirdiği teklif mecliste yapılan oylama ile oybirliği ile kabul edildi.

CHP'Lİ EKREM BORCU 2 KATINA ÇIKARDI

Geçtiğimiz günlerde İBB'nin borçlarına yönelik açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, geçen yılın ocak ayında 28 milyar lira olan İBB borcunun bu yıl aynı ayda 58 milyar liraya ulaştığını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!