banner2

CHP'li gazetecilerin Kılıçdaroğlu sözleri ipe götürdü! Halk TV iki isimle yolları ayırdı

Fondaş medyanın başını çeken Halk TV'de Kılıçdaroğlu depremi yaşanıyor. CHPli gazeteciler Levent Gültekin ve Murat Sabuncu ile yollar ayrıldı. Sebebi ise 2 gün önce CHP'li iki ismin canlı yayında Kılıçdaroğlu ile ilgili sözleri. Gültekin katıldığı canlı yayında, ''Kemal Bey'in adaylığını organize eden kişi, iki ay önce bir ev sohbetinde 'Kemal Bey'i aday yapıyoruz, muhtemelen Türkiye'yi kurtaramayacağız ama partiyi kurtaracağız. Genel başkan yardımcılarına da iletildi bu." ifadelerini kullanmıştı. İki CHP'linin bu nedenle işlerinden olduğu söyleniyor.

Gündem 26.01.2023, 17:22 26.01.2023, 17:22
Abone ol

Ger fırsatta basın özgürlüğü olmamasından gem vuran CHP yeni bir skandala imza attı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Halk TV'de iki isme büyük bir operasyon gerçekleştirdi.

GÜLTEKİN SÖZLERİ NEDENİYLE CHP YÖNETİMİNİN HEDEFİ OLDU

Levent Gültekin, Murat Sabuncu ile birlikte gerçekleştirdiği yayında flaş bir iddiayı gündeme getirmişti. Gültekin, "Kemal Bey'in adaylığını organize eden kişi, iki ay önce bir ev sohbetinde 'Kemal Bey'i aday yapıyoruz, muhtemelen Türkiye'yi kurtaramayacağız ama partiyi kurtaracağız. Genel başkan yardımcılarına da iletildi bu." ifadelerini kullanmıştı.

48 SAATTE YOLLAR AYRILDI

Bu sözler CHP yönetimini rahatsız ederken, Halk TV operasyonu için düğmeye basıldı. İki isimle de 48 saatte yollar ayrıldı.

YAPTIĞIMIZ ELEŞTİRİLER YARADAN ÇOK ZARAR GETİRİYOR

Ayrılık sonrası Levent Gültekin bir açıklama yaptı. Gültekin, şunları aktardı:

Daha iyi olsun diye yaptığımız eleştiriler yarardan daha çok zarar getiriyor. Sevgili arkadaşlar, Hem Murat'ın bu durumu nedeniyle hem de fark ettim ki daha iyi olsun diye yaptığımız eleştiriler yarardan daha çok zarar getiriyor. Bu nedenle kendi isteğimizle İki Yorum programına son verdik. Hem halk tv'ye hem de size çok teşekkür ederim. Yazdık, konuştuk, kendi adıma söylenmesi gereken her şeyi söylediğimi düşünüyorum. Niyetimiz iyi olsa da çabamız bazen istenmeyen sonuçlar doğuruyor. Anlayışınız için tekrar teşekkür ederim. Umarım her şey ülkemiz için daha iyi olur.

BU DA CHP'NİN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ 

CHP, sık sık iktidarı basın özgürlüğü konusunda eleştiriyor. Daha özgür bir Türkiye vaadini sunan CHP'nin kendisine yönelen her eleştiride, birilerinin işine son vermesi ya da linç ettirmesi dikkat çekiyor. Son yaşanan olay, 'Basın özgürlüğünden anladıkları bu.' dedirtiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!