banner2

CHP'li gazeteci Can Ataklı: CHP'liler sahip çıkmıyor, İmamoğlu kaybedebilir

Seçim sürecinde CHP'nin parti sözcüsünden farksız açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Can Ataklı, Cumhurbaşkanı seçimi sonrası CHP'ye sert eleştirilerde bulundu. Ataklı, CHP'li Büyükşehir Belediyelerinin İmamoğlu'ndan haz etmediğini söyleyerek, önümüzdeki yerel seçim CHP'nin İBB'yi kaybedebileceğini açıkladı.

Gündem 07.06.2023, 13:07 07.06.2023, 16:38
Abone ol

Cumhurbaşkanı seçimi sonrası CHP'de iç hesaplaşmalar başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu koltuk savaşı yaşandı.

CHP'li gazeteci Can Ataklı da Ekrem İmamoğlu'ndan taraf oldu. ,

CHP'li Büyükşehir Belediyelerinin İmamoğlu'ndan haz etmediğini söyleyen Ataklı, 2024 Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimler ile ilgili ''Böyle giderse İmamoğlu İstanbul'u da kaybedebilir.'' dedi.

İMAMOĞLU'NUN HİZMET ETMEDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

''İmamoğlu İstanbul'u da kaybedebilir'' sözleriyle endişlendiğini gizleyemeyen Can Ataklı, İBB Başkanı İmamoğlu'nun da, Başkanlığı döneminde hizmet etmediğini ''Çünkü belediye olarak müthiş işler yapılmadı. İstanbul'da gözle görülür bir değişiklik yok. Bu CHP içinde büyük bir zarar.'' ifadeleriyle itiraf etti.

Ayrıca Ataklı, ''Yapılacak ilk seçimde CHP çatırdayabilir'' yorumunu yaptı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!