banner2

CHP'li eski vekil canlı yayında açıkladı! Meral Akşener için bomba 14 Kasım iddiası

CHP'li Barış Yarkadaş, Meral Akşener'in Mansur Yavaş'a adaylık teklif ettiğini açıklarken "Altılı Masa'nın toplanacağı 14 Kasım günü Meral Akşener, İYİ Parti İl Başkanları tarafından Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilecek." dedi.

Gündem 09.11.2022, 10:43 09.11.2022, 11:56
Abone ol

Cumhur İttifakı, 2023 yılının haziran ayında gerçekeşecek seçimler öncesi adayını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak belirledi ancak Millet İttifakı'nın adayı henüz belli değil. CHP lideri Kılıçdaroğlu, aday olmak istiyor ancak Meral Akşener, buna sıcak bakmıyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in aklında Ankara Büyükşlehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş var. CHP'nin eski vekili Barış Yarkadaş da altılı masaya dair çarpıcı bilgiler aktardı.

''MANSUR BEY ADAYLIĞINIZI DÜŞÜNÜYORSANIZ ÇIKIN AÇIKLAYIN''

Barış Yarkadaş, CNN Türk'te katıldığı programda şu değerlendirmelerde bulundu; ''Meral Akşener ve dar grup bir kurmay heyeti, bir süre önce Mansur Yavaş'ı ziyaret ediyorlar. Meral Hanım, Mansur Yavaş'a aynen şunu söylüyor 'Mansur Bey, eğer Cumhurbaşkanlığı adaylığını düşünüyorsanız çıkın açıklayın. Biz de sizi destekleyelim.' Meral hanımın bu teklifi üzerine Mansur Yavaş, 10 saniye bir sessizliğe bürünüyor. Meral Hanım, Mansur Yavaş'tan herhangi bir tepki alamayacağını görünce konuyu değiştiriyor.''

''ARTIK YORUCU HALE GELDİ''

Meral Akşener'in Mansur Yavaş'a neden yöneldiğini belirten Yarkadaş, ''Mansur Yavaş'a neden yöneldi Meral hanım onu da söyleyeyim. İYİ Parti İl Başkanları bir süre önce bir toplantı yaptılar. Toplantıda, il başkanlarının yüzde 70'e yakını Cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş'ı görmek istediklerini, diğer bir bölümü ise Ekrem İmamoğlu'nun aday olması halinde, İmamoğlu'nun da seçimi kazanabileceğini gördüler. Meral hanım yakın kurmaylarıyla yaptığı değerlendirmede, Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasının artık yorucu bir hale geldiğini, bu tartışmanın bir an önce sonlandırılmasını istediğini, en doğru adayın da Mansur Yavaş olabileceğini... Çünkü İl Başkanları'nın büyük çoğunluğunun Meral hanımdan yana tavır koyduğunu söylüyor.'' ifadelerini kullandı.

AKŞENER'İN ADAYLIĞI İÇİN İMZA TOPLANACAK

14 Kasım tarihini işaret eden CHP'li eski vekil Barış Yarkadaş, ''İYİ Parti'de olan şu; İYİ Parti'de İl Başkanları Mansur Yavaş'ın sessiz kalması üzerine muhtemelen 14 Kasım Pazartesi günü 81 il başkanı bir imza toplayarak Meral hanımın Cumhurbaşkanı adayı olmasını isteyecekler. Ve böylece Meral Hanım, 14 Kasım günü yapılacak olan 6'lı Masa Toplantısı'na; il başkanlarının bir anlamda Cumhurbaşkanı adayı olarak katılacak.'' şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!