banner2

CHP'li eski vekil açıkladı! Kılıçdaroğlu'na soğuk duş: Meral Akşener rotayı başka isme çevirdi

CHP'li eski Milletvekili Barış Yarkadaş, Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adaylığı seçimi noktasında rotasını Mansur Yavaş'a çevirdiğini iddia etti.

Gündem 28.10.2022, 08:59 28.10.2022, 09:27
Abone ol

2023 yılının haziran ayında gerçekleşecek seçimlerde Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ancak Millet İttifakı henüz adayını açıklamadı. Altılı masa etrafında toplanan muhalefet henüz kesin bir karar vermezken kendi aralarında sürekli tartışma içerisinde.

CHP liderinin geçtiğimiz günlerde yaptığı adaylık çıkışına rağmen İYİ Parti lideri Meral Akşener, ''Konuştuğum başka isimler var. Türkiye'ye katkıda bulunabilecek herkesle görüşüyorum. Masayı kuran sayın Kılıçdaroğlu. Hepimizi masanın etrafına davet eden kendisi. Bu masanın cumhurbaşkanı adayını seçeceğini de ilan eden kendisi. Bizde olumlu baktık, yanında durduk. Adayı altılı masa karıştıracak. O kişinin kazanmasının altını çiziyorum.'' sözleri Kılıçdaroğlu'nun adaylığını veto ettiği şeklinde yorumlandı.

BARIŞ YARKADAŞ: MERAL HANIM ROTASINI YAVAŞ'A ÇEVİRDİ

CHP'li eski Milletvekili Barış Yarkadaş, TV100 ekranlarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken altılı masanın ortaklarıyla ilgili bomba bir iddia ortaya attı. İYİ Parti ile ilişkileri iyi olan bir arkadaşıyla konuştuğunu belirten Barış Yarkadaş, "Oradan bilgi de alabilen bir dostumla konuştum, 'Meral Hanım rotasını Mansur Yavaş'a çevirdi. Gelen araştırmalarda Mansur Yavaş'ın kazanacağına inanıyor. Meral Hanım İmamoğlu ve Yavaş tartışmalarını epey bir süre izledi. Kendisine aday olması yönünde çok ciddi baskı var ama Meral Hanım bu tartışmalardan biraz da yıldı rotasını Mansur Yavaş'a çevirdi' dedi" ifadelerini kullandı.

Altılı masa toplantısının tarihi değiştirildi - 21.07.2022, Sputnik Türkiye

"CHP'NİN POLİTİKALARININ KENDİLERİNE ZARAR VERDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR"

Barış Yarkadaş "Sayın Akşener, CHP'nin son dönemdeki politikalarının kendilerine zarar verdiğini düşünüyor ve aradaki bariyeri kaldırdı. Meral Hanım CHP'nin hem küskünlerine hem de aktif görevde bulunan ve İYİ Parti ile siyaset yapabileceğini düşündüğü kişilere kapıları açtı. Önümüzdeki günlerde CHP'de aktif görevde olan bazı kişilerin İYİ Parti'ye katıldığını görebiliriz" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!