banner2

CHP'li eski Başkan Vefa Salman'dan büyük gaf! Bakın Kılıçdaroğlu'nu nasıl çağırdı

Görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik suçlarından görevden uzaklaştırılan Yalova eski Belediye Başkanı Vefa Salman, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olacağını iddia ederken büyük bir gafa imza attı.

Gündem 17.08.2022, 15:50 17.08.2022, 16:31
Abone ol

Cumhur İttifakı'nın adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacağı aylar öncesinden açıklanırken, Millet İttifakı'nda henüz netleşen bir durum yok ancak kulislerde buna en yakın isim olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adı geçiyor. Altılı masada bile henüz Cumhurbaşkanı adayının ismi netleşmezken CHP kurmayları yaptıkları her açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu'nu işaret ediyor.

Yalova eski Belediye Başkanı Vefa Salman'dan Yalova'da düzenlenen CHP Grup Toplantısı'nda dikkat çeken bir çıkış geldi. Salman, Kemal Kılıçdaroğlu'na hitaben "Cumhurbaşkanı" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu'nu sahneye ''14. Cumhurbaşkanımız'' diye davet ederken büyük bir gafa imza attı. Çünkü 13. Cumhurbaşkanı 23 Haziran'da yapılacak seçimde belirlenecek.

''AĞZINIZ, YÜREĞİNİZ, BEYNİNİZ ALIŞSIN''

Salman konuşmasında  "Bütün Türkiye'de olduğu gibi Yalova'da diyor ki; geliyor gelmekte olan. Hoş geldiniz, şeref verdiniz, Yalova'yı çok ama çok mutlu ettiniz. Grup toplantısı yapılacak. Hepiniz sayın genel, cumhurbaşkanımızın konuşmasını bekliyorsunuz. 14. Cumhurbaşkanımızın. Ağzınız, yüreğiniz, beyniniz hepiniz alışsın, Ben sokakları gezmeye devam ediyorum. Bunu kendi fikrim olarak değil sokağın sesi olarak dile getiriyorum" şeklinde açıklama yaptı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMIŞTI

Hatırlanacağı gibi Yalova eski Belediye Başkanı Vefa Salman, görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik suçlarından görevden uzaklaştırılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!