banner2

CHP'li Bülent Kuşoğlu'ndan HDP itirafı: Girişimlerimiz olacak

Altılı masada adaylık tartışması devam ederken CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'ndan dikkat çeken HDP itirafı geldi. Masanın gizli ortağına yeşil ışık yapan Kuşoğlu, seçimlerde HDP ile işbirliği yapmak için girişimlerde bulunabileceğini söyledi.

Gündem 04.02.2023, 13:17 04.02.2023, 14:56
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarihi için 14 mayısı işaret etti ancak altılı masa henüz adayını belirlemedi. 13 Şubat tarihinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde 12. kez bir araya gelecek olan altılı masanın bu defa adayını açıklaması bekleniyor. Ancak Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'nu adaylığı konusunda henüz kararını netleştirmedi. Altılı masada yer alan partilerin kurmayları, yaptıkları sürpriz çıkışlarla kaos ortamını alevlendirirken CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'ndan dikkat çeken HDP itirafı geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, katıldığı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. TV 100'e konuk olan CHP'li Kuşoğlu, HDP'yi dışlamanın yanlış olduğunu belirtirken altılı masanın HDP ile ilgili bir girişiminin mutlaka olacağını ifade etti.

"SEÇİMLERLE İLGİLİ İŞ BİRLİĞİ YAPMAK İSTERİZ"

Konuşmasına devam eden CHP'li Kuşoğlu, ''Hazineden yardım alıyorlar. Sonuçta Türkiye'nin partisi. Türk vatandaşlarının oy verdiği ve oraya getirdiği bir parti. İlişkimiz olacak. Her partinin ilişkisi var. Yalnız altılı masa içerisinde yoklar tabii ki ama seçimlerle ilgili olarak yapılabilecek bir iş birliğini de yapmak isteriz. Bunda bir beis görmüyorum ben. Bu konuyla ilgili AK Parti'nin de MHP'nin de bunda bir beis görmediğini biliyorsunuz. Anayasa değişikliğiyle ilgili gittiler ziyaret ettiler.'' dedi.

"HDP'Yİ DIŞLAMAK YANLIŞ OLUR"

HDP'yi dışlamanın yanlış olacağını belirten Kuşoğlu, ''Zaten dışlayarak onları kazanamayız. Onları dışlamak demek en az 6 milyon seçmeni de dışlamak demek. Bunlar yanlış şeyler olur. HDP ile ilgili olarak soru işareti var kafamızda. O yaftayı üzerinden attıklarında onlar da tam bir Türkiye partisi olarak bu çalışmalara muhakkak katılabileceklerdir.'' şeklinde konuştu.

"GİRİŞİMLER MUHAKKAK YAPILACAK"

''Onların da bu seçimde kilit bir rolü var.'' diyen Kuşoğlu, ''En azından yüzde 10'luk bir oyu olan parti. Yüzde birlik, yüzde yarımlık partileri seçimde dikkate alıyoruz görüyorsunuz. Yüzde 10'luk bir partiyi kimse görmezden gelemez. Dolayısıyla da HDP ile ilgili olarak da bazı girişimler muhakkak ki yapılacaktır. Geçenler de Sayın Akşener de Diyarbakır'a gitti. Çok da güzel, olumlu açıklamaları oldu.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!