banner2

CHP'li Bülent Kuşoğlu, HDP'yi öve öve bitiremedi! CHP'den seçim itirafı: 'HDP olmadan kazanamayız'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, katıldığı bir programda HDP ile iş birliği yapmakta bir beis görmediğini belirtti. Bülent Kuşoğlu, "HDP ile ilgili olarak da bazı girişimler muhakkak ki yapılacaktır. Geçenler de Sayın Akşener de Diyarbakır'a gitti. Çok da güzel, olumlu açıklamaları oldu." dedi.

Gündem 03.02.2023, 21:53 03.02.2023, 22:13
Abone ol
CHP'li Bülent Kuşoğlu, HDP'yi öve öve bitiremedi! CHP'den seçim itirafı: 'HDP olmadan kazanamayız'

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı  HDP'nin desteklediği  6+1'li koalisyonda, adaylık tartışmaları hala devam ediyor. 6'lı masada daylığını birçok kez ilan eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ortağı İYİ Parti  Genel Başkanı Meral Akşener tarafından veto edildi.İYİ Parti adaylık Ekrem İmamoğlu'nu istese de CHP kanadı bugün kabul etmedi. 

CHP'DEN 'HDP' İTİRAFI 

6'lı masada yaşana kaosun ardından HDP kanadı, kendi adayları ile seçime gireceğini belirtti. CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı, bu gidişle seçimi kazanamayacaklarını söyleyip, HDP'ye mecbur olduklarını itiraf etti. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, katıldığı televizyon programında, ittifak ortakları HDP'den övgüyle bahsetti. HDP ile iş birliği yapmakta bir beis görmediğini ifade eden Kuşoğlu, "HDP ile ilgili olarak da bazı girişimler muhakkak ki yapılacaktır. Geçenler de Sayın Akşener de Diyarbakır'a gitti. Çok da güzel, olumlu açıklamaları oldu." dedi. 

Bülent Kuşoğlu'nun HDP'yi öve öve bitiremediği  ile ilgili açıklamaları şu şekilde; 

"ONLARINDA BU SEÇİMDE KİLİT ROLÜ VAR"

"Zaten dışlayarak onları kazanamayız. Onları dışlamak demek en az 6 milyon seçmeni de dışlamak demek. Bunlar yanlış şeyler olur. HDP ile ilgili olarak soru işareti var kafamızda. O yaftayı üzerinden attıklarında onlar da tam bir Türkiye partisi olarak bu çalışmalara muhakkak katılabileceklerdir. Onların da bu seçimde kilit bir rolü var. En azından yüzde 10'luk bir oyu olan parti. Yüzde birlik, yüzde yarımlık partileri seçimde dikkate alıyoruz görüyorsunuz. Yüzde 10'luk bir partiyi kimse görmezden gelemez. Dolayısıyla da HDP ile ilgili olarak da bazı girişimler muhakkak ki yapılacaktır. Geçenler de Sayın Akşener de Diyarbakır''a gitti. Çok da güzel, olumlu açıklamaları oldu."

MERAL AKŞENER VE EKREM İMAMOĞLU'NA GÖNDERME

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylıkta diretmesi durumunda "kendi adayımızı çıkarırız" diyerek tavırlarını belli etmişti. Yaşananlar sonrasında Paçacı, İYİ Parti'deki görevlerinden istifa etmişti.

Gelişmelere ilişkin açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istemeyen Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu'na üstü kapalı göndermelerde bulunarak, 

Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istemeyenlerin parayla bu açıklamaları yaptırıyor.Onun için aramıza nifak sokmak istiyorlar. Hiç şüpheniz olmasın, aramıza nifak sokmak için de para gücünü kullanıyorlar, tehdit ediyorlar, şantaj yapıyorlar." dedi.

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!