banner2

CHP'li belediyenin fırsatçılığı vatandaşları isyan ettirdi!

Yarın yapılacak seçimler öncesi CHP'li belediyelerin fırsatçılığı bitmiyor. CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin su faturalarına büyük bir fırsatçılık yaparak vatandaşların iki katı fatura ödemelerine sebep oluyor.

Gündem 27.05.2023, 10:05 27.05.2023, 10:32
Abone ol
CHP'li belediyenin fırsatçılığı vatandaşları isyan ettirdi!

14 Mayıs günü yapılan seçimlerin ardından depremzede vatandaşlara çirkin saldırıların yapıldığı yerlerden bir olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bu kez de su faturalarında yaptıkları fırsatçılıkla vatandaşları isyan ettirdi. Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), su faturalarını geç okuyarak kademeli sistemle fiyatlandırılan bu faturalarda vatandaşların iki katı fatura ödemesine sebep oluyor. 

SAĞLIKLARI TEHLİKEDE

Yüksek kademeden fiyatlandırılan faturalardan şikayet eden vatandaşlar su kalitesinin kötü olmasındna dert yanan vatandaşlar, kirli su nedeniyle elektronik eşyalarınında bozulduğunu söyledi. Hijyen açısından sorun yaşanan bu kirli suların vatandaşları zor duruma soktuğu aynı zamanda sağlık açısından da tehlike oluşturduğu belirtildi. 

BECERİKSİZ YÖNETİCİLER'

Normal şartlarda 30 günde bir okunması gereken faturaların 50 günde okunduğunu belirten vatandaşlar "Bu kadar iş bilmezi, bu kadar beceriksiz yöneticileri nasıl başımızda tutuyoruz? Bunları buraya kim atıyor, burada kim tutuyor? Anlamak zor" diyerek istan ettiler. 

'İTİRAZLAR KAYITSIZ KALIYOR'

Faturaları yüksek kademeden ücretlendirilmesi sonrası itiraz eden veTESKİ'den "Siz sayaçlarınızın tüketim numaralarını getirin biz burada ayarlarız" yanıtını alan vatandaşlar , "Aklınca vatandaşa iyilik yaptıkları intibaını vermeye çalışıyorlar. 3 kişilik ailenin 25 ton, 4 kişilik ailenin 30 ton suyu 30 günde tüketmesi mümkün değil. Ancak TESKİ, 30 günde okuyup faturalandırması gereken su tüketimini, iş bilmezliklerinden ötürü 50 günde okuyunca ortaya da ödenmesi ağır bir fatura çıkıyor. Çerkezköy'de yüzde 50'si asgari ücretle geçinen vatandaşların karşı karşıya kaldığı bu duruma Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ni yönetenlerin çözüm üretememesi ve kendi beceriksizliklerinin faturasını vatandaşlara ödetmesi ne kadar kutsal, ne kadar vicdani, bunu Sayın Kadir Albayrak'ın aklına ve vicdanına bırakıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!