banner2

CHP'li belediyeler 'heykel' hizmetine devam ediyor

CHP'li Saruhanlı Belediyesi, 'sağlık çalışanlarına destek' amacıyla devlet hastanesinin yanına heykel yaptırdı.

Gündem 28.07.2021, 15:09 28.07.2021, 18:11
Abone ol
CHP'li belediyeler 'heykel' hizmetine devam ediyor

CHP'li belediyelerin heykel sevdası hız kesmeden devam ediyor. Bu kez de Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Saruhanlı Devlet Hastanesi'nin yanına sağlık çalışanları anıtı yaptırdı.Bilgin, geçtiğimiz yılın 17 gününü yoğun bakımda geçirmiş, iyileşir iyileşmez sağlık çalışanlarına heykel sözü vermişti. 

Hizmette sınır tanımayan Bilgin, sözünü tutu ve heykeli dikti. Gazetecilere yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını boyunca sağlık çalışanlarının canla, başla görev yaptığını, bu nedenle onların fedakarlıklarının unutulmaması gerektiğini ifade etti.

chp heykel

Bilgin, heykel açılış töreninde şunları söyledi:

"Geçen yıl ekim ayında Covid-19 hastalığı geçirdim. 17 günü yoğun bakımda olmak üzere toplam 24 gün hastanede tedavi görmüş biri olarak sağlık çalışanlarının ne şartlar altında çalıştığına ben bizzat şahit oldum. Onların hakkını asla ödeyemeyiz. Bu zorlu süreçte ailelerinden ve evlerinden uzak, mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle çalıştılar. Onlara olan teşekkür ve şükranlarımızı sunmak için ilçemizdeki devlet Hastanesinin yanındaki orta refüjde ‘Sağlıkçı Anıtı’ yaptık. Hayırlı olsun."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!