CHP'li belediyeden maaşını az bulan işçilere tehdit

CHP'li Mudanya Belediyesi skandal bir harekete imza attı. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, salona kamera kurdurup işçilere maaş zammını yeterli bulup bulmadıklarını sordu. Maaşını az bulanları tespit edip işten atmakla tehdit etti.

Gündem 14.08.2022, 13:55 14.08.2022, 13:58
Abone ol
CHP'li belediyeden maaşını az bulan işçilere tehdit

CHP'li belediyeler işçi kıyımına devam ediyor. Bursa Mudanya Belediye Başkanı CHP'li Hayri Türkyılmaz, kendilerine yapılan maaş zammını az bulan sendikalı işçileri, bir benzeri olmayan yöntemle tehdit etti.

SALONA KAMERA KURDURDU

İşçileri bir salonda toplayan ve verilen maaş zammını yeterli bulup bulmadıklarını sorarak el kaldırıp oylamalarını isteyen Türkyılmaz, salona kurdurduğu kamera ile el kaldırmayanları tespit edip işten atmakla tehdit etti.

İŞÇİLER KOVULMAMAK İÇİN EL KALDIRMAK ZORUNDA KALDI

Sabah'ın haberine göre; Kameralar olduğu için el kaldırmak zorunda kalan işçiler yapılan zammı kabul edip sözleşme imzalamak zorunda kaldı. Mudanya Belediyesi'nin sendikalı şirket personeli ile daha önce bir araya gelip masaya oturan CHP'li Türkyılmaz, işçilere 1200 lira zam yaptığını söyleyip, toplamda 7 bin lira maaş teklif etmişti. Rakamı duyan işçiler verilen farkı yetersiz bulup sözleşme imzalamamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!