CHP'li belediye şikayetlere kulağını tıkadı! Mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla bozulan yolları tamir etti

Antalya'da Kumluca Belediyesi bozulan yolları yapmadı. Mahalle sakinleri zor yürünen yolları kendi imkanlarıyla onarmaya çalıştı.

Gündem 15.01.2022, 11:55
CHP'li belediye şikayetlere kulağını tıkadı! Mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla bozulan yolları tamir etti

CHP'li belediyeler hizmet yerine heykel yapmaya devam ederken vatandaşların hizmet isteği aratarak devam ediyor.

BELEDİYE KULAĞINI TIKADI

Son olarak Antalya'da CHP'nin yönettiği Kumluca'da ilçeye bağlı Karacaören Mahallesi Veliler ve Musalar mevkiinde yaklaşık 1 aydır belirli aralıklarla yağan sağanak yağmurlar zaman, zaman şiddetini arttırınca, dereler taştı, yamaçlardan kayak topraklar evlerin üzerine geldi.

Yollarda bulunan büzler tıkandı, şarampoller bozuldu. Yollar dere yatağına döndü. Belediyeden tüm taleplerine rağmen destek göremediklerini iddia eden mahalle sakinleri, traktörü bulunan tanıdıklarından, yardım istediler.

Bugün sabah saatlerinde bozulan yollarını tamir etmek için kepçe ve traktörlerle çalışmaya başladılar. Kepçe ile önce yollara şarampol açtılar. Ardından, yolun su biriken çukur bölümlerini doldurdular. Heyelan yaşanan alanlardaki molozları kepçe ve traktör yardımı ile aldılar.

Çamurlu toprakları alarak dere kenarına götürüp döktüler. Vatandaşlar yaşadıkları durumla ilgili Kumluca Belediyesinden ve mahalle muhtarından yardım istediklerini ancak taleplerinin yerine getirilmediğini söylediler.

'KUMLUCA BELEDİYESİ'NE SÖYLEDİK, BİR TÜRLÜ GELMEDİLER'

Mahalle sakini Yusuf Uysal, “Yağmur çok yağdığı için yollarımız bozuldu. Kumluca Belediyesine söyledik. Bir türlü gelmediler. Bir iki aydır söylüyoruz gelmiyorlar. Muhtar’a da söyledik. Gelen giden yok. Sonunda kendi imkânlarımızla kepçe bulduk. Traktör bulduk. İmece usulü yapmaya arar verdik yollarımızı. Büzler kapandı. Büzler kapanınca şarampoller de bozuldu. Yolar dere haline döndü” dedi.

'İLGİLENİLMESİNİ İSTİYORUM'

Evinin yanında bulunan tepeden evinin üstüne molozlar kayan Hüseyin Uysal ise; “ Yağmur çok yağdı. Evimin arkasındaki tepe evimin yan tarafına göçtü. İlgilenilmesini bekliyorum. Kayan toprağın altında bir sürü malzemem kaldı. Dinamolarım, damlama malzemelerim, kaslarım daha bir sürü malzemem toprak altında kaldı” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!