banner2

CHP'li Belediye Başkanı doğa katliamı sonrası soluğu İmamoğlu'nun yanında aldı!

Geçtiğimiz günlerde CHP’li belediyede 24 bin metrekarelik zeytinliğin talan edileceği ile ilgili haberlerin ardından Başkan Yardımcısı Murat Yazgan istifa etti. Başkan da soluğu İmamoğlu’nun yanında aldı

Gündem 12.02.2022, 09:22 12.02.2022, 09:40
Abone ol
CHP'li Belediye Başkanı doğa katliamı sonrası soluğu İmamoğlu'nun yanında aldı!

Yemyeşil doğasıyla büyüleyen Edremit körfezinde CHP'li belediyelerin ağaç ve doğa katliamına Balıkesir'in Burhaniye ilçe belediyesi de katıldı. Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 24 bin metrekare ve içinde 178 adet zeytin ağacı bulunan arazi, AVM yapımı için ihaleye çıkarıldı. İhaleyi alan şirket AVM'nin 23 yıllık üst kullanım hakkını da aldı. 

ÇEVRECİLER DOĞA KATLİAMINA SON VERİLMESİNİ İSTEDİ

Sabah gazetesinin aktardığı habere göre, yaşanan şok gelişme, Edremitlileri ve Burhaniye'de yaşayan binlerce vatandaşı kızdırdı. Çevreciler birbiri ardında açıklama yaparak, doğa katliamına son verilmesini istedi. 

BAŞKAN YARDIMCISI MURAT YAZGAN İSTİFA ETTİ

Bir gün sonra ise belediyenin imar işlerinden sorumlu CHP'li Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından bir veda yazısı gibi paylaşım yapan Yazgan, "Elveda dostlarım veya dost bildiklerim. Bu gece 24:00 itibari ile stressiz normal bir hayata geri dönmüş bulunuyorum. Hayatta ne olursanız olun daima kendiniz olun, Allah'a emanet olun" ifadelerine yer verdi.

İMAMOĞLU'NA KOŞTU

Burhaniye'nin  simgesi zeytin ağaçlarını yapılaşmaya kurban eden ve ihaleyi bir müjdeymiş gibi duyuran CHP'li Başkan Ali Kemal Deveciler gelen tepkilerin ardından soluğu İstanbul'da aldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile samimi pozlar veren Deveciler, bu sayede parti içinde kendisini güçlü gösterme çabasına girdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!