banner2

CHP'li Belediye Başkanı Çerçioğlu'nun skandalları bitmiyor! FETÖ'ye ihale kıyağı 432 bin lira kamu zararına yol açtı: 2 yıl hapsi isteniyor

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun skandalları bitmek bilmiyor. Çerçioğlu ve Özel Kalem Müdür vekili Tahir Olçum'un FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan ile bağlantılı şirketlere hizmet alım ihalesi vererek 432 bin lira kamu zararına yol açtığı ortaya çıktı. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Çerçioğlu ile Olçum hakkında 'görev kötüye kullanma' suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Gündem 27.03.2023, 09:58 27.03.2023, 10:33
Abone ol
CHP'li Belediye Başkanı Çerçioğlu'nun skandalları bitmiyor! FETÖ'ye ihale kıyağı 432 bin lira kamu zararına yol açtı: 2 yıl hapsi isteniyor

CHP'li Aydın Büyük şehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun skandalları bitmek bilmezken yolsuzluk dosyasında şoke eden geleşmeler yaşandı.

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı, Çerçioğlu ve Özel Kalem Müdürü Olçum hakkında danışmanlık hizmet alımı ihalelerinde iş deneyim belgesi istenilmesi zorunlu olduğu halde katılımcılardan bu belgeyi istemeden ihaleleri gerçekleştirdikleri bilgisine ulaşınca soruşturma başlattı.

İŞ DENEYİM BELGESİ İSTEMEDEN 3 TANE DANIŞMANLIK HİZMET ALIMI İHALESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Sabah'ın aktardığı habare göre, savcılığa ifade veren Başkan Çerçioğlu ile Oylum,  olayda bir sorumluluklarının olmadığını belirterek suçlamaları kabul etmedi.

Çerçioğlu'nun katılımcı firmalardan iş deneyim belgesi istemeden bu şekilde 3 tane danışmanlık hizmet alımı ihalesi gerçekleştirdiği tespit edildi.

İHALEYE KATILMA KOŞULLARINA SAHİP OLMAYAN FİRMALARIN KATILIMINA OLANAK SAĞLADI

Ayrıca, iddianamede Çerçioğlu ile Olçum'un ihaleye katılma yeterliliğine veya koşullarına sahip olmayan firmaların ihaleye katılmalarına, görevinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle gerekli denetimi yapmayarak ihalenin yetkin olmayan firmalara verilmesine olanak sağladıklarının altı çizildi.

432 BİN 100 LİRA KAMU ZARARI

Yüzde 50'si Erkan Karaaslan'ın kız kardeşi Mehtap Aykanat'a ait olan Vizyon Yayıncılık Limited Şirketi iki farklı hizmet alımı ihalesinde 141 bin 380 ile 150 bin lira, FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan'ın Nevşehir'den hemşerisi ve daha önce bu kentteki İstanbul Börekçisi adlı işletmenin sahibi İsmail Aydın'a ait Yönetim Eğitim ve Kültür Derneği İktisadi İşletmesi'ne (YEKÜD) 140 bin 720 lira olmak üzere toplamda 432 bin 100 lira ödeme yapılarak kamu zararına yol açıldığı belirtildi.

2 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

2 şüpheli hakkında 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Çerçioğlu ile Olçum önümüzdeki günlerde Aydın Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!