banner2

CHP'li başkanın yolsuzluğu ortaya çıktı ağabeyi gazetecilere saldırdı

Tekirdağ Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Macaristan'dan heyet gelmiş gibi gösterip yakınları ile bir gece geçirdi. 14 bin 750 TL'lik masrafı da belediyeye ödetti. Yolsuzluğu ortaya çıkan CHP'li başkanın ağabeyi haberi yapan gazeteciye saldırdı. 

Gündem 06.10.2022, 15:00 06.10.2022, 15:49
Abone ol

CHP'li Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Macaristan'dan heyet gelmiş gibi göstererek, Başkan Yardımcısı Adnan Sevim ve CHP İlçe Başkanı Birol Taner ile felekten bir gece geçirdi. Başkan Alpay Var, gecenin masrafını belediyeye fatura etti.

MACAR BAŞKAN İFŞA ETTİ

İddialar üzerine İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlattı. Yolsuzluk skandalı sahte faturada adı geçen Macaristan'ın Paszto Belediye Başkanı Farkas Attila'nın soruşturma dosyasına gönderdiği yazıyla ifşa oldu.

HAYALİ DAVET

CHP'li Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var imzasıyla, 22 Temmuz 2019 tarihinde, Şarköy Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bir yazı gönderildi. Gönderilen yazıda "Macaristan Cumhuriyeti Paszto Kardeş Belediyemizden ilçemize gelecek olan heyetin 22-23-24 Temmuz tarihleri arasında Belediyemize ait Sosyal Tesislerde ağırlanması hususunda gereğini rica ederim" ifadelerine yer verildi. Ancak, söz konusu tarihlerde Macaristan'dan herhangi bir heyet gelmedi.

GAZETECİLERE SALDIRDILAR

Şarköy'ün Sesi gazetesi sahibi Yakup Önal ve gazeteci oğlu Deniz Önal da konuyla ilgili bir haber yaptı. Kısa sürede yayılan haberin ardından Belediye Başkanı Alpay Var'ın ağabeyi Alper Var, gazete binasının önünde Yakup Önal ve oğlu Deniz Önal'a saldırdı.

SALDIRI ANI GÖRÜNTÜLENDİ

Öte yandan Tekirdağ Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var'ın ağabeyin yolsuzluğu haberleştiren Yakup Önal ve oğlu Deniz Önal'ı darpettiği anlar görüntülendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!