DOLAR
13.73 1.78
EURO
15.56 2.28
ALTIN
787.55 1.71
BIST
2,008.81 1.40

CHP'li başkan hakkında skandal taciz iddiası: Vefa borcu olarak seni istiyorum

Kırklareli'nin Kıyıköy Beldesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ender Sevinç'in işe aldığı 4 kızı taciz ettiği iddia edildi. Ender Sevinç hakkında dava açılırken mağdur kızların ifadeleri hayrete düşürdü.

Gündem 15.11.2021, 09:30 15.11.2021, 13:10
CHP'li başkan hakkında skandal taciz iddiası: Vefa borcu olarak seni istiyorum

Irak-Suriye tezkeresine 'hayır' oyu vererek tepkileri üzerine CHP'de skandalların ardı arkası kesilmiyor. Kırklareli'nin Kıyıköy Beldesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ender Sevinç hakkında skandal iddialar ortaya atıldı. Ender Sevinç'in belediyede işe aldığı 4 kadını taciz ettiği öne sürüldü.

HAKKINDA DAVA AÇILDI

Evli ve iki çocuk babası Ender Sevinç'in taciz ve sarkıntılıklarından bunalan 4 mağdur kadının şikayeti üzerine Vize Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma sbaşlatıldı. CHP'li Başkan hakkında, "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" ve "Cinsel taciz" suçlarından 9 yıldan 34 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlenerek dava açıldı. 

'KAPININ ÖNÜNE KOYARIM'

Sabah gazeteside yer alan habere göre; mağdurlardan B.Ç ve M. I., halen belediyede çalışmaya devam ederken, D. S. ve M. K.'nın baskılara dayanamayarak belediyeden ayrıldığı öğrenildi. Vize Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanacak olan Sevinç hakkında hazırlanan iddianamedeki mağdur ifadeleri ise şaşkınlık yarattı. Mağdurlardan, belediyede mimar olarak çalışan 28 yaşındaki D. S., Ender Sevinç'in kendisine kaçak yapılaşma konusunda tutanak tutmaması ve malzemeye ihtiyaçları olmamasına rağmen ihtiyaç varmış gibi alt evrak düzenlemesi konusunda baskı yaptığını anlattı. D.S. isimli genç kız şöyle konuştu: "Bu nedenle aramızda tartışma çıkınca, elini kaldırarak üzerime yürüdü ancak vurmadı. Sandalye fırlatarak, 'Kendini benden üstün mü sanıyorsun. Emrimde çalışan personelsin, belediye başkanı ne derse onu yapacaksın, haddin değil, seni görevden alırım, kapının önüne koyarım. Kıyıköy'ü ben yönetiyorum. Kaçak inşaatı tespit et bana getir. Şikayet olursa 'başkan göndermedi dersin. Ulan benimle inatlaşma. Çık dışarıya' dedi. Bu tartışmayı ses kaydına aldım. Geçen Haziran'da ise mesai saati dışında, görüşmek için beni alkollü bir mekana çağırdı. Ben alkol almadım. Başkan alkollüydü. Bana, 'vefa borcun var. Vefa borcu olarak seni istiyorum' diyerek elimi tuttu. Elimi çektim. Alkol almaya devam etti. 'Seni işe ben aldım neden tedirgin oluyorsun. Sen bana aitsin. Çalışmayı boş ver ben çalışmak istemiyorum. Seni istiyorum' diyerek tacize devam etti."

'SAÇLARIMA DOKUNMAYA ÇALIŞIYORDU'

Ağustos 2019-Nisan 2020 arası sekreter olarak çalışan ancak ayrılmak zorunda kalan 25 yaşındaki M.K. ise şunları söyledi; "Beni sık sık yemeğe davet ediyor, mesai dışında görüşmek istiyordu. Başkalarıyla gördüğünde de tavır alıyordu. 3-4 kez istifa ettim. Dilekçeleri yırtıp attı. 'Sen benimsin. Gitmeni istemiyorum. Seni görmek bana çok iyi geliyor. Sabahları seni gördüğümde çok iyi hissediyorum. Benimle birlikte olmayı dene, belki benden hoşlanacaksın, beni seveceksin' diyordu. Saplantılı bir şekilde fiziksel dokunmaya, elimi tutmaya çalışmaya ve dışarda görüşmeye davet etmeye devam etti. Odasına her girdiğimde elini belime atmaya çalışıp, saçlarıma dokunmaya çalışıyordu. Bir defasında arkamdan sarılarak başımdan öptü. Bana yatma teklifinde bulundu. Bu nedenle işten ayrılmak zorunda kaldım" dedi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Ender Sevinç'in suçlamaları reddettiği ifadesini suçtan kurtulmaya yönelik bulan savcılık, B. Ç. ve M. I.'nın şikayetlerinden vazgeçmelerine rağmen şüpheliye yönelik suçun şikayete tabi olmadığını da vurguladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!