banner2

CHP'li Aytuğ Atıcı'dan hezimet itirafı: Yenildik kabul edelim

CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı, 28 Mayıs Pazar günü yapılan seçimlerde oyların çalındığına yönelik iddialara, "Çalınmadı, biz yenildik, bunu kabul etmeliyiz" diyerek cevap verdi.

Gündem 02.06.2023, 10:37 02.06.2023, 11:47
Abone ol

28 Mayıs Pazar günü yapılan seçimleri kazanan ve rakibi Kemal Kılıçdaroğlu'na fark atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden cumhurbaşkanı seçildi.

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi kolu olan HDP'nin desteğine rağmen seçimlerde büyük bir hezimet yaşayan CHP'de ortalık toz duman olmuş vaziyette.

Seçimlerin ardından konuşan Kemal Kılıçdaroğlu"Sizin hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim etmedim." dedi.

Kendisine oy veren 25 milyon seçmene seslenen Kılıçdaroğlu, "Vatandaşımı dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor buradayız." diyerek istifa etmedi ve 'devam kararı' aldı.

FATURAYI MYK ÜYELERİNE KESTİ KOLTUĞU BIRAKMADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki Merkez Yönetim Kurulu toplantısı dün yapıldı. 4 buçuk saat süren toplantının ardından bütün MYK üyeleri istifa etti. Seçimdeki başarısızlığın faturasını MYK üyelerine kesen Kılıçdaroğlu, koltuğunu bırakmadı.

"3-5 KİŞİ EL KALDIRIYOR"

Öte yandan Halk TV'de yayınlanan Sansürsüz programına konuk olan CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Aytuğ Atıcı, oyların çalındığı iddiasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

"14 Mayıs ile 28 Mayıs arasında gezdiğim tüm illerde soruyorum: Sizce oylarımız çalındı mı? Evet çalındı. Peki sizin ilinizde çalındı mı? İnanın bana 3-5 kişi el kaldırıyor. Hayır biz çok güzel koruduk diyorlar. Bütün iller aynı şeyi söylüyor ve haklılar.''

"YENİLDİĞİMİZİ KABUL EDELİM"

''Böyle bir şey empoze edildi insanlara.'' diyen Aytuğ Altıcı, ''Hayır kardeşim biz yenildik. Bunu kabul etmezsek, önümüzdeki yerel seçimleri de heba etmiş oluruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!