banner2

CHP eğitim desteğini iptal ettirmişti! Kaftancıoğlu geçmişi unutup fena çuvalladı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, katıldığı canlı yayında, bugüne kadar yapılmayan bir yardımı faaliyete aldıklarını öne sürerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin öğrencilere 'eğitim desteği' sağladığını belirtti.

Gündem 29.12.2021, 10:00 29.12.2021, 10:53
Abone ol

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Halk TV canlı yayınında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

'EĞİTİM DESTEĞİ' PROJESİ YÜZÜNDEN CHP'Lİ YÖNETİMLERE SALDIRI İDDİASI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ya da diğer CHP yönetimindeki belediyelere saldırıların en büyük sebebi olarak hayata geçirdikleri 'eğitim desteği' projesini örnek gösteren Kaftancıoğlu, öğrencilere verdikleri bursun 'bugüne kadar yapılmayan bir destek olduğunu' öne sürdü. Kaftancıoğlu açıklamasında, "Bugüne kadar hiç yapılmayan bir şekilde üniversite öğrencilerine eğitim desteği verdik." dedi.

CHP 2008 YILINDA ÖĞRENCİLERE VERİLEN BURSUN İPTALİ İÇİN AYM'YE BAŞVURMUŞTU

CHP, AK Parti'li belediyelerin öğrencilere verdiği bursların iptali için 2008 yılında Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurmuştu. İlgili düzenleme belediyeler hariç diğer kamu kurum ve kuruluşlarının burs, kredi ve nakdî yardım adı altında herhangi bir ödeme yapmalarını yasaklamış, ancak CHP’nin iptal davası üzerine AYM, kanun metnindeki 'belediyeler hariç' ibaresini iptal etmişti. Bu nedenle, söz konusu tarihten sonra diğer kamu kurum ve kuruluşları gibi belediyelerin de yurt içinde yüksek öğrenim gören ve ihtiyaçları tespit edilen öğrencilere burs, kredi ve nakdî yardım adı altında herhangi bir ödeme yapmaları söz konusu başvuru ile yasak kapsamına girmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!