banner2

CHP'den Türk askerine iftira atan Şebnem Korur Fincancı'ya destek

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TSK'ya kimyasal silah iftirası atan ve bu sabah gözaltına alınan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'yı savunan bir paylaşımda bulundu.

Gündem 26.10.2022, 13:13 26.10.2022, 13:13
Abone ol

Türk ordusunu kimyasal silah kullanmakla suçlayan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, bu sabah gözaltına alındı. Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı, Şebnem Korur Fincancı'nın Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanlığı görevine, son verilmesini talep etti.

KALAŞNİKOF MERMİSİ VE ÖRGÜTSEL EL KİTABI BULUNDU

Şebnem Korur Fincancı'nın evinde yapılan aramada 25 adet dolu 1 adet boş 9mm kısa browning tabanca fişeği ile 2 adet dolu 1 adet boş 7.62 mm kalaşnikof fişeğine bulundu. 

''ASLA KABUL EDİLEMEZ''

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından yapığı açıklamada bu sabah gözaltına alınan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya desk verirken şu ifadeleri kullandı; ''Hoşunuza giden konular konuşulabilince değil en aykırı en rahatsız edici görüşler özgürce konuşulabilince buna ifade özgürlüğü diyoruz. Şebnem Korur Fincancı'nın gözaltına alınması ve onun üzerinden TTB’ye yönelik saldırılar demokrasi görüntüsü değildir. Asla kabul edilemez!''

''GÖREVDEN ALINSIN'' TALEBİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ''Cumhuriyet başsavcılığımızca adı geçen şüphelinin halen devam ettirdiği Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanlığı görevine, 6023 sayılı Türk Tabipleri Birliği Kanunu'nun 'Amaçları dışında faaliyet gösteren Türk Tabipleri Birliğinin merkez ve tabip odalarındaki sorumlu organlarının görevlerine son verilmesine ve yerlerine yenilerinin seçilmesine, Sağlık Bakanlığının veya bulundukları yer Cumhuriyet başsavcılığının istemi üzerine' şeklindeki Ek 2. maddesinin 2. fıkrası gereğince son verilmesine, aynı maddenin 3. fıkrasında düzenlenen usulle yerine yeni merkez konseyi başkanı seçilmesine karar verilmesi için nöbetçi asliye hukuk mahkemesi nezdinde talepte bulunulmuştur.'' 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!