banner2

CHP'den Muharrem İnce'ye çağrı: Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Memleket Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye çağrı yaptı. Gürsel Erol, ''Biz kendi içimizde yetişen değerimizle neden bir araya gelmeyelim? Muharrem İnce'nin, Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz. Akıllı ve mantıklı bir adamdır. Yuvasına geri döner diye bekliyorum ve dönmelidir." değerlendirmesinde bulundu.

Gündem 13.03.2023, 13:51 13.03.2023, 15:48
Abone ol
CHP'den Muharrem İnce'ye çağrı: Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in masaya geri dönmesiyle son krizin ardından Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu açıkladı.

Seçime kısa bir süre kalırken partiler muhalefetin tüm paydaşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen Kılıçdaroğlu'na ise eski bir CHP'li olan Muharrem İnce'den beklemediği hamle geldi. Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı.

''OLUMSUZ KARŞILIK VERECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM''

Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Muharrem Bey partinin mutfağından yetişmiş, her türlü seviyede görev almış birisi. Gençlik kolu başkanlığı, belediye meclis üyeliği, milletvekilliği, grup başkanvekilliği, en son cumhurbaşkanı adaylığı. Her siyasetçinin kendine göre bir siyaset tarzı olabilir ama Muharrem Bey'in 70 yıllık CHP tarihinde bugüne kadar en yakın iktidar olma sürecinde bu harekete bir olumsuzlukla karşılık vereceğine ihtimal vermiyorum. En büyük güvencemiz genel başkanımızın devlet adamlığı kimliği. Muharrem İnce'nin de sağduyusuna güveniyoruz."

''İNCE'NİN ADAYLIKTAN ÇEKİLMESİNİ BEKLİYORUZ''

''Muharrem Bey'in de bu sürece dahil olacağı kanaatindeyim.'' diyen Gürsel Erol, ''Bu konuyla ilgili de mutlaka bir gelişme olacaktır. Arkadaşlarımız bir görüşme yapacaklardır. Muharrem Bey'in de bu sürece dahil olacağı kanaatindeyim. Muharrem Bey'in bu sürecin dışında kalacağına ve aleyhine çalışacağına geçmişte almış olduğu CHP kültürü açısından asla ihtimal vermiyorum. AK Parti'nin kimlerle ittifak yapacağına dair son gelişmeleri takip ediyoruz. Hiç kimsenin bir araya gelme ihtimali vermediği partiler bir araya geliyor. Biz kendi içimizde yetişen değerimizle neden bir araya gelmeyelim? Muharrem İnce'nin, Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz. Akıllı ve mantıklı bir adamdır. Yuvasına geri döner diye bekliyorum ve dönmelidir." değerlendirmesinde bulundu.

MUHARREM İNCE NE DEMİŞTİ?

Geçtiğimiz günlerde adaylığını duyuran Muharrem İnce, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''Belki ipi ben göğüsleyeceğim, belki birinci çıkacağım. Duruma göre bakarız. Türkiye'nin aleyhine hiçbir şey yapmayız, merak etmeyin ama telaş yapmaya, baskı kurmaya da gerek yok." şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!