banner2

CHP'den LGBT'ye özel merkez! Sapkın ideolojileri açıktan destekliyorlar

CHP, dünya genelinde 'sapkın ideoloji' olarak tanımlanan LGBT'ye açıktan destek vermeye devam ediyor. CHP yönetiminde bulununan Nilüfer Belediyesi, LGBT'ye özel danışma merkezi açtı.

Gündem 01.12.2022, 19:42 01.12.2022, 19:57
Abone ol
CHP'den LGBT'ye özel merkez! Sapkın ideolojileri açıktan destekliyorlar

Tüm dünyada 'aile temeline dinamit koyduğu' gerekçesiyle tepki çeken LGBT'ye CHP açıktan destek veriyor. 

Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde bulunan Nilüfer Belediyesi, bu desteği bir adım öteye taşıdı ve 'Şitlik Birimi' adı altında LGBT'ye özel 'danışma merkezi' açtı.

'İLK' OLMAKLA ÖVÜNDÜLER

CHP'li belediye, söz konusu merkezi şu sözlerle duyurdu:

"LGBTİ+ bireylere (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) hizmet vermesi yönü ile Türkiye’de bir belediye bünyesinde kurulan ilk dayanışma merkezi olma özelliğini taşımaktadır."

BELEDİYENİN İLK İCRAATI BU DEĞİL

CHP'li Nilüfer Belediyesi, daha önce de belediye meclislerine beşte bir eşcinsel kotası getirmiş ve daha ergenliğe bile ulaşmamış 15 yaşındaki çocuklara 'Toplumsal Cinsiyet Atölyesi' uygulaması başlatmıştı.

Öte yandan belediye, söz konusu uygulama için oluşturulan başvuru dosyasına 'cinsiyet beyanın' şeklindeki bir seçenek eklemişti.

KILIÇDAROĞLU'NUN LGBT DESTEĞİ BİLİNİYOR

Geçtiğimiz dönemde de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, açıktan LGBT demese de cinsel yönelimin dezavantajlı konumdan çıkarılacağını ilan etmişti.

Ayrıca Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz yıl kendisine yöneltilen "LGBTi Türk aile yapısını bozuyor mu?" şeklindeki bir soruyu şu şekilde yanıtlamıştı:

"Hayır efendim ilgisi yok. LGBTi Türk aile yapısını niye bozsun? İnsanların yaşama şeklini siyasete alet etmem. İnsanların özgürlüğüne, inancına, saygı duymak zorundayız."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!