banner2

CHP'deki liyakatsizlik yandaşları bile çileden çıkarttı! Fatih Portakal 'bu nasıl siyasi parti' diyerek ifşa etti

CHP'de değişim tartışmaları gölgesinde kavgalı dövüşlü devam eden il ve ilçe kongrelerinin bir kısmı tamamlanırken kongreye kısa süre kala tartışmalar iyice alevlendi. CHP yandaşı Fatih Portakal partideki liyakatsizliği gözler önüne serdi.

Gündem 25.09.2023, 22:21 25.09.2023, 23:29
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı karşısında girdiği son seçimi de kaybederek yeniden değişim tartışmalarını alevlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik parti tabanından tepkiler devam ederken parti değişim tartışmalarının gölgesinde il ve ilçe kongrelerini gerçekleştiriyor. 

Parti meclisinin toplanarak kurultay tarihini onaylaması beklenirken daha önce yapılan açıklamalarda CHP'nin 38. Olağan Kurultayı’nın 4-5 Kasım'da yapılacağı belirtilmişti. CHP genel başkanlığı koltuğuna şu ana kadar Özgür Özel ve Örsan Öymen talip oldu. "Yapılacak kurultayda da ben aday olmak için başvurmam, dilekçe vermem. Örgüt yeniden aday gösterirse aday olurum" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yarışta yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

FATİH PORTAKAL BİLE İSYAN ETTİ: BU NASIL SİYASİ PARTİ?

CHP yandaşı sunucu Fatih Portakal, Sözcü TV'deki yayınında, CHP'de kavgalarla gündem olan kongreler ve delege yapısı üzerinden partiyi hedef aldı.

CHP'nin bir sülale boyu akraba partisine dönüştüğünü söyleyen Portakal, "Delegeler arasında amcalar, teyzeler var. Genel başkan yardımcısı Zeynel Emre'nin teyzesi gibi bir sürü isim var. Bunlar 4-5 Kasım'da Kılıçdaroğlu'na oy verecek. Böyle anti demokratik liste mi olur ya? Bu nasıl bir siyasi parti?" diye konuştu.

"CHP'DE SEÇİMLER ANTİ DEMOKRATİK YAPILIYOR"

Portakal, seçimlere blok listelerle gidilmesinin anti demokratik olduğunu söyleyip, "Genel Merkez hangi adayı seçeceksin derse onu seçiyorsunuz. Çarşaf liste öyle değil, demokratik bir liste. Genel Merkez ya da muhalif destekli kişilerin üzerini çizebiliyorsunuz." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!