banner2

CHP'de saflar netleşiyor: Yandaş gazeteci Uğur Dündar'dan Özel'e tam destek! Ya değişim ya da baraj altı

Özgür Özel'in CHP Genel Başkanlığına adaylığını koymasıyla muhalefette yeni bir dönem başladı. Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri sonrası çatırdayan CHP, Özel'in adaylığıyla beraber tamamen parçalandı. Yandaş gazeteci Uğur Dündar ise safını Özgür Özel'den yana kullandı. Dündar, "Bu kez ya o cam tavan kırılacak ve değişimle birlikte iktidara giden yol açılacak ya da Kılıçdaroğlu yenilgilerine devam ederek partiyi baraj altına düşürecek" ifadeleriyle Özel'e açık desteğini sundu.

Gündem 17.09.2023, 15:42 17.09.2023, 16:30
Abone ol
CHP'de saflar netleşiyor: Yandaş gazeteci Uğur Dündar'dan Özel'e tam destek! Ya değişim ya da baraj altı

14 ve 28 Mayıs seçimleri sonrası CHP'de başlayan isyan ateşi Özgür Özel'in adaylığını açıklamasıyla beraber yangına dönüştü. Kılıçdaroğlu'nun istifasını isteyen 'değişim' hareketi, adayı CHP Grup Başkanı Özgür Özel olurken, gözler son kararı verecek parti delegelerine çevrildi.

DÜNDAR'DAN ÖZEL'E DESTEK

Delege çoğunluğunu elinde bulunduran Kılıçdaroğlu'nun destekçilerine seslenen CHP yandaşı gazeteci Uğur Dündar, bugünkü köşe yazısında "Kılıçdaroğlu'nun kendi adaylığını dayatması ve seçmende karşılığı olmayan ittifaklar yapması nedeniyle genel seçimlerin kaybedildiğini söyleyen Dündar, "Kemal Bey'in genel başkanlık döneminde CHP'nin yüzde 25'e takılıp kalan oy oranının üzerine çıkılamadı" dedi.

"CHP BARAJ ALTI KALACAK"

Sözlerine devam eden Dündar, "Bu kez ya o cam tavan kırılacak ve değişimle birlikte iktidara giden yol açılacak ya da Kılıçdaroğlu artık sayısını unutmaya başladığımız yenilgilerine devam ederek partiyi baraj altına düşürecek" uyarısında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!