banner2

CHP'de koltuk savaşı: İmamoğlu CHP'lileri arkasına aldı! Kılıçdaroğlu yerel seçim kozunu kullanacak!

28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nın zaferiyle tamamlanan seçimlerin ardından, CHP'de koltuk savaşı da başladı. Seçim gecesi, "mücadeleye devam edeceğim" diyerek parti için muhalefete ilk dakikadan itibaren görevinde devam edeceğinin sinyalini veren Kılıçdaroğlu'na karşı, ilk hamle "aramızda baba-oğul" ilişkisi var dediği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan tarafından yapıldı. 40 il yönetiminin desteğini alan İmamoğlu isyan bayrağını çekerken, Kemal Kılıçdaroğlu rakibi için "yalnızlaştırma" politikasını taktik olarak kullanacak.

Gündem 01.06.2023, 09:36 01.06.2023, 10:40
Abone ol
CHP'de koltuk savaşı: İmamoğlu CHP'lileri arkasına aldı! Kılıçdaroğlu yerel seçim kozunu kullanacak!

28 Mayıs yenilgisi sonrası Cumhuriyet Halk Partisi'nde kazanlar kaynamaya başladı. Ekrem İmamoğlu'nun yaklaşık 40 il başkanı ve milletvekili aday listelerinden dışlanan isimlerden destek aldığı iddia edildi. Kılıçdaroğlu'nun ise rakibini yalnızlaştırma politikası yürüteceği belirtiliyor. 

RAKİBİNİ YALNIZLAŞTIRMA POLİTİKASI YÜRÜTECEK 

CHP'de kurultay takvimi henüz netleşmeden koltuk savaşında işler iyice kızışmaya başladı. Genel başkanlığa oynayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yaklaşık 40 il başkanı ve milletvekili aday listelerinden dışlanan isimlerden destek aldığı söyleniyor. Ekrem İmamoğlu'na "evladım" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise belediye başkanlarını yanına çekerek rakibini yalnızlaştırma politikası yürüteceği öne sürüldü.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLAN KİŞİLERİ YANINA ÇEKECEK 

Kılıçdaroğlu'nun özellikle yaklaşan yerel seçimleri koz olarak kullanıp belediye başkan adaylığına talip olan isimleri kendi tarafına çekeceği iddia ediliyor."İstifa" seslerinin yükseldiği bu süreçten hasarsız çıkabilmek için kurultay takvimini yerel seçim sonrasına sarkıtmayı hedefleyen Kılıçdaroğlu'nun parti içindeki baskısını artırarak İmamoğlu'na yönelik desteği kırmaya çalışması bekleniyor.

KILIÇDAROĞLU'NA DEĞİŞİM MESAJI 

28 Mayıs hezimeti sonrası istifası beklenen Kılıçdaroğlu, seçim gecesi "Gitmiyorum, buradayım" mesajı vermişti.Kılıçdaroğlu'na ilk isyan bayrağını açan isim Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan oldu. Özcan'ın, "İstifa et" çağrısı sonrası Kılıçdaroğlu'nun "Evladım" dediği İmamoğlu da "değişim" mesajı verdi.

İSTİFAYA DAVET EDİLDİ 

CHP'nin ağır toplarından olan Akif Hamzaçebi de Kılıçdaroğlu'nu başarısızlıkla suçlayarak, Meclis'teki koltuk sayılarının 2011'in bile altına düştüğünü hatırlattı.CHP'li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen ve eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet ederek "acil olağanüstü kurultay" çağrısında bulundu.

"ADAY OLMA" ÇAĞRISI YAPTI

Çanakkale'nın Bayramiç ilçesinin belediye başkanı Mert Uygun da sosyal medyadan yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğu bırakması gerektiği mesajını paylaştı.

Uygun bu paylaşımını kısa bir süre sonra ise sildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!