banner2

CHP'de İstanbul kavgası kızıştı! İmamoğlu'ndan tehdit: Desteği çekerlerse altlarını boşaltırım!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra kaosun eksik olmadığı CHP'de İstanbul İl Başkanlığı için yeni bir kriz patlak verdi. CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik'in İstanbul İl Başkanlığına adaylığını ilan etmesinin ardından parti içindeki İstanbul kavgası hararetlendi. İmamoğlu'nun kongre süreciyle ilgili yaptığı 'kapalı' toplantıda 'Ben Özgür Çelik'in maddi manevi arkasındayım, eğer Erdoğan Toprak'la Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Özgür Çelik'ten desteğini çekerse onların da altını boşaltırım' dediği ortaya çıktı.

Gündem 26.09.2023, 09:05 26.09.2023, 10:35
Abone ol

CHP'de 14-28 Mayıs yenilgisinin ardından başlayan kriz her geçen gün yeni bir boyut kazanarak tırmamaya devam ediyor. Bir yandan genel başkanlığa aday olan Özgür Özel hamlelerini yaparken, diğer yandan da Ekrem İmamoğlu İstanbul İl Başkanlığı için mücadelesini sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde; CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, İstanbul İl Başkanlığına adaylığını ilan etmesi yeni bir krize neden oldu. 

"PARTİ GELENEKLERİ YOK EDİLİYOR"

CHP'li Barış Yarkadaş ise Özgür Çelik üzerinden Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel'e göndermede bulunarak, "Değişim diyerek parti gelenekleri yok ediliyor" dedi. Yarkadaş, geçtiğimiz günlerde yaşanan gelişmeleri Kemal Kılıçdaroğlu'nun internet gazetelerinden öğrendiğini söyledi.

"DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI"

CHP'li Yarkadaş katıldığı canlı yayın programında ise Ekrem İmamoğlu cephesi ile ilgili dikkat çeken bir bilgi paylaşarak İmamoğlu'nun kongre süreciyle ilgili yaptığı 'kapalı' toplantıyı açıkladı. İmamoğlu'nun 5-6 kişilik dar bir grupla özel bir değerlendirme yaptığını ifade eden  Yarkadaş, İmamoğlu'nun Özgür Çelik'in maddi ve manevi olarak arkasında olduğunu söylediğini aktardı. Yarkadaş şu açıklamalarda bulundu; 

"MADDİ VE MANEVİ ARKASINDAYIM"

Ekrem İmamoğlu 5-6 kişilik dar bir grupla özel bir değerlendirme yaptı. Orada Ekrem İmamoğlu 'Ben Özgür Çelik'in maddi manevi arkasındayım, eğer Erdoğan Toprak'la Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Özgür Çelik'ten desteğini çekerse onların da altını boşaltırım' diyor. İmamoğlu 'ben sonuna kadar Özgür Çelik'in arkasındayım' diyor. İmamoğlu'nun kapalı toplantıda yaptığı bazı CHP delegesi ve parti yönetimi üzerine değerlendirmeler, ilçe başkanlarının kulağına gitti. Kendisini uyarıyorum, bu tür değerlendirmeler yapmaktan vazgeçsin.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!