banner2

CHP'de bir kavgalı kongre daha: 'Vekilsen vekilliğini bileceksin'

CHP'de gün geçmiyor ki bir kongrede daha kavga yaşanmasın, hakaretler edilmesin... Partide kavganın son adresi Kocaeli oldu. CHP Kocaeli İl Başkanlığı seçimi kongresinde eski CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak ile CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler birbirine girdi.

Gündem 01.10.2023, 00:21
Abone ol
CHP'de bir kavgalı kongre daha: 'Vekilsen vekilliğini bileceksin'

CHP Kocaeli İl Başkanlığı seçimi kongresinde eski CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak ile CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler arasında tatrtışma çıktı. Koçak, Nail Çiler'e, "Partiye dün geldin. Ismarlama geldin, benim gibi sokaktan gelmedin. Partinin kapısını bilmiyordunuz, buradakiler emekçi" derken, Çiler ise, ona cevaben "Sen milletvekiliyle böyle konuşamazsın, çakal" ifadelerini kullandı.

"GİT İŞİNE LAN"

CHP Kocaeli İl Başkanlığı seçimi Kocaeli Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Bülent Sarı ve Uğraş Çiftçi'nin yarıştığı kongrede mevcut Başkan Bülent Sarı tekrar seçildi. Kongreye katılan eski CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, konuşmasında milletvekillerini hedef aldı. Koçak'ın konuşmasına tepki gösteren Nail Çiler, "Git işine lan" şeklinde cevap verdi. Koçak ise Nail Çiler'e, "80 bin lira maaş alıp sırça köşklerde oturuyorsunuz. Dün geldin partiye. Benim gibi sokaktan gelmedin, ısmarlama geldin. İşine bakacaksın, milletvekili olman bir şey değiştirmiyor. Partinin kapısını bilmiyordunuz. Buradaki herkes emekçi. Vekilsen vekilliğini bileceksin" ifadelerini kullandı.

CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler bu sözler karşısında, "Konuşma, sen milletvekiliyle böyle konuşamazsın, çakal" şeklinde cevap verdi. Partililerin araya girmesi ile tartışma sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!