banner2

CHP'de başkanlık savaşı: Koltuk meraklısı CHP'liler birbirine girdi!

CHP İl Teşkilatı Başkanlığı için yapılan seçimde olaylar patlak verdi. CHP'liler başkan seçilen Adil Demir'e tepkide bulunurken, yeni başkanın istifa etmesini istediler. İşte detaylar...

Gündem 09.01.2023, 18:44 09.01.2023, 19:00
Abone ol
CHP'de başkanlık savaşı: Koltuk meraklısı CHP'liler birbirine girdi!

CHP'de kriz kaldığı yerden devam ediyor. 6'lı masada olduğu Parti Genel Merkezi'nde de kaoslar yaşanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Teşkilatı üyeleri, yapılan seçimde başkan seçilen Adil Demir'in partide hiçbir emeğinin olmadığını ve tanımadıklarını söyleyerek, yeni başkanın istifa etmesini istediler.

CHP İl Başkanı Ümit Özer'in milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından bugün yeni başkan seçimi yapıldı. Kayseri İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen, 2 adayın yarıştığı seçimde; yönetim kurulundan en fazla oyu alan Adil Demir başkan olarak seçildi. Gergin başlayan seçimde, geçtiğimiz günlerde partiden istifa eden eski İl Başkanı Ümit Özer'in seçimin yapıldığı toplantı odasının önüne geçmesi parti üyelerinin tepkisini çekti.

YÖNETİM İSTİFA SLOGANI ATTILAR

Parti üyeleri eski başkan Özer'e parti için emek veren ve parti içinde tanınan birinin başkan seçilmesi gerektiğini dile getirerek tepkide bulundu. CHP Kayseri İl Sekreteri Zeki Özkan'ın açıklama yapmasıyla beraber tepki gösteren üyeler, 'Yönetim istifa' ve 'Kim bu başkan? Biz tanımıyoruz, elini kaldırsın' şeklinde sloganlar atıldı.

'İÇERİDE YARIŞA GİRDİK'

Parti üyelerine, 'Arkadaşlar bu tür davranışlarla partimize zarar veriyorsunuz' diyen CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir ise, "Niyazi arkadaşımız ile içeride bir yarışa girdik. Üye arkadaşlarımız bizi layık gördü. Bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gayet demokratik bir yarış oldu. Allah utandırmasın" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!