banner2

CHP'de 28 Şubat zihniyeti değişmiyor! CHP'li isim İmam Hatip okullarını hedef aldı!

CHP Genel Başkan Adayı Örsan Öymen katıldığı televizyon programında İmam Hatip okullarını ve Kur'an kurslarını hedef alan açıklamalarda bulundu. Öymen, "Herkesi imam yapma işlevi görüyorlar. İmam cumhurbaşkanı, imam bakan, imam bürokrat, imam milletvekili." sözleriyle CHP'de 28 Şubat zihniyetinin hiç değişmediğini yeniden gözler önüne serdi. Öymen bu açıklamalarıyla da yetinmeyerek, Kur'an kursları ile ilgili de, "5 - 10 yaşında çocuğa pedagojik açıdan Kur'an'ı anlama, kavrama, öğrenme yetisi olamaz." diyerek Kuran kurslarının reşit vatandaşlara hizmet etmesi gerektiğini savundu.

Gündem 27.09.2023, 17:33 27.09.2023, 18:02
Abone ol
CHP'de 28 Şubat zihniyeti değişmiyor! CHP'li isim İmam Hatip okullarını hedef aldı!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Adayı Örsan Öymen, İmam Hatip Ortaokulları ve Kur'an kurslarıyla ilgili skandal ifadelere imza attı. "İhtiyaç ötesi İmam hatip okullarının kapatılması gerektiğini düşünüyoruz." diyen Örsan Öymen çocukların Kur'an kursuna gitmesine de karşı olduğunu belli ederek, "10-13 yaşında çocuğun pedagojik açıdan Kur'an'ı anlama, kavrama, öğrenme yetisi olamaz." dedi.

"İMAM HATİPLERİN KAPATILMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Katıldığı bir programda konuşan Örsan Öymen şu skandal açıklamalarda bulundu; 

"İhtiyaç ötesi imam hatip okullarının kapatılması gerektiğini düşünüyoruz. İmam hatipler meslek okullarıdır. Yani camilere imam yetiştirmek üzere kurulmuşturlar. Herkesi imam yapma görevi görüyorlar. Herkesi imam yapma işlevi görüyorlar. İmam cumhurbaşkanı, imam bakan, imam bürokrat, imam milletvekili, İmam medya mensubu...

ÇOCUKLARIN KUR'AN EĞİTİMİ ALMASINA KARŞI ÇIKTI 

Kur'an kurslarıyla ilgili olarak ise 18 yaşından büyük insanlar için var olmaları gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü 5 yaşında, 10 yaşında bir çocuğun zaten pedogojik açıdan yada bilişsel bilim açısından Kur'an'ı anlama kavrama, öğrenme ya da 6000 küsür ayeti okuma yetisi olamaz"

KILIÇDAROĞLU'NA RAKİP OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

Öymen, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, haziranda "CHP İlke ve Demokrasi Hareketi"ni başlattıklarını ve temel amaçlarının parti içinde demokrasiyi sağlamak olduğunu belirtti. Mevcut yönetimle girilen seçimleri ve sonuçlarını değerlendiren Öymen, parti yönetiminde "CHP'nin oyu yüzde 21-22'dir" şeklinde kaderci bir kabulleniş olduğu eleştirisinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!